Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na Klub Informatyka, który odbędzie się 21 listopada (czwartek), godz. 18:30 w siedzibie WYDZIAŁU MATEMATYKI I NAUK INFORMACYJNYCH POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ (00-662 Warszawa ul. Koszykowa 75) sala 103.
Podczas spotkania, white-hat-hacker przestawi w jaki sposób zespoły Red Team (symulujące atak) mogą wykorzystać AI do automatyzacji testów penetracyjnych czy analizy wzorców zachowań użytkowników. Następnie expert ds. cyberbezpieczeństwa omówi jakie narzędzia z AI wykorzystują zespoły Blue Team do obrony. Eksperci omówią rzeczywiste scenariusze jak i metody/algorytmy wykorzystywane w różnych dostępnych już rozwiązaniach. A podczas dyskusji być może znajdziemy pomysły na nowe rozwiązania?
Profile prowadzących
Joanna Wziątek-Ładosz
Joanna to expertka ds. cyberbezpieczeństwa z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży. Obecnie pracuje jako Starszy Inżynier Bezpieczeństwa, gdzie projektuje, doradza i wdraża programy zarządzania ryzykiem cybernetycznym i podatnościami, a także rozwiązania bezpieczeństwa ICS/OT i w chmurze. Ukończyła studia magisterskie oraz doktoranckie z informatyki. W 2022 roku z sukcesem ukończyła certyfikowany program podyplomowy z cyberbezpieczeństwa na Massachusetts Institute of Technology oraz w 2024 roku program z przywództwa (Leadership) na Harvardzie.
Aktywnie wspiera kobiety w technologii, uczestnicząc w programach mentorskich. Jest członkiem PTI oraz ISSA International. Była gospodarzem i producentką podcastu „Cyberbezpieczni” w Polskim Radiu, gdzie przybliżała słuchaczom trendy i wyzwania w obszarze cyberbezpieczeństwa.
Piotr Więcek
Piotr to expert w zakresie cyberbezpieczeństwa ofensywnego, który z pasją podejmuje się złożonych wyzwań technicznych. Absolwent Politechniki Warszawskiej, obecnie pracuje jako white-hacker i specjalista Red Team. Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. w holenderskim oddziale Deloitte Cyber Risk Services. Z zaangażowaniem wspiera rozwój przyszłych talentów, pełniąc rolę twórcy zadań w Challenge the Cyber, corocznym konkursie Capture the Flag (CTF) dla młodych talentów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa organizowanym w Holandii.