Wraz z wejściem Polski do struktur UE pojawiła się możliwość finansowania projektów inwestycyjnych ze środków wspólnotowych i upowszechniło się pojęcie studium wykonalności znane przedtem w Polsce z nielicznych projektów Banku Światowego. Przez ostatnie 10 lat pojawiło się wokół tego tematu wiele różnych (często niejednoznacznych) opinii.
Uporządkowania pojęć i rozwiania mitów powstałych wokół tematu studium wykonalności w projekcie IT podjął się dr inż. Dariusz Bogucki, członek Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, autor książki „Studium Wykonalności. Poradnik” (w druku), współautor kilkunastu studiów wykonalności projektów, głównie z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym studium największego polskiego projektu ICT realizowanego w perspektywie 2007-13 tj. Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej.
W wykładzie wprowadzającym do dyskusji dr inż. Dariusz Bogucki poruszy następujące tematy:
- Czy wykonalność przedsięwzięcia jest tym samym co możliwość jego realizacji?
- Dlaczego badanie wykonalności jest istotne w przypadku projektów europejskich?
- Czy można zaproponować schemat tworzenia studium wykonalności?
- Studium wykonalności w projekcie, programie, portfelu.
Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.
Wykład zaczyna się o 18:30
Spotykamy się w gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Teechnik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w sali nr 170 (po wejściu do hallu głównego w lewo do końca).
Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych wszystkich, którzy chcą wziąć udział, prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mailowym omaz(at)poczta.pl
Zobacz także:
Kluby Informatyka to nieformalne spotkania informatyków zrzeszonych w Oddziale Mazowieckim Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Spotkania odbywają się od ponad 10 lat w różnych miejscach w Warszawie i mają charakter otwarty – każdy jest mile widziany, nawet jeżeli nie jest członkiem Towarzystwa. W Klubie Informatyka można spotkać naukowców, praktyków z branży IT, studentów informatyki, a także wszystkich zainteresowanych poznaniem środowiska informatycznego i szukających nowych inspiracji.