Na 29 sierpnia 2018 CBE Polska zaprasza do Warszawy na pierwszą edycję Seminarium „Blockchain w Energetyce”. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na potencjał zastosowań technik blockchain w polskich firmach energetycznych, przemyśle oraz podmiotach użyteczności publicznej. Spotkanie jest organizowane na zasadach komercyjnych. Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego jest patronem tego wydarzenia.
Seminarium pozwoli zaprezentować doświadczenie ekspertów z zagranicznych firm, które zrealizowały już pilotażowe lub wielkoskalowe projekty wykorzystujące blockchain. Wydarzenie jest kontynuacją cyklu wydarzeń, na który złożyło się siedem edycji konferencji „Smart Communications & Technology Forum” oraz cztery seminaria „Wirtualne elektrownie”. Spotkania te zgromadziły dotychczas ponad 1500 uczestników.
Do udziału w wydarzeniu są zapraszani:
- startupy zajmujące się blockchain
- kadra zarządzająca firm energetycznych oraz użyteczności publicznej
- firmy handlujące energią
- przedstawiciele administracji publicznej
- firmy konsultingowe, prawnicy
- specjaliści nowych technologii
Technologie ICT, techniki magazynowania energii oraz gospodarka odnawialnymi źródłami energii (OZE) rewolucjonizują sposób wytwarzania oraz przesyłu energii. Innowacje nie są pozbawione wad, które można jednak przekuć w możliwości dalszego rozwoju. Nową techniką, która potrafi zmierzyć się z obecnymi wyzwaniami energetyki oraz przemysłu jest blockchain. Dzięki jej zastosowaniu, firmy będą w stanie lepiej bilansować obciążenie sieci, umożliwiać transakcje konsumenckie, zawierać inteligentne kontrakty. Handel energią również zmieni się, dzięki wyeliminowaniu konieczności pośrednika bądź odgórnego zarządcy systemu, który na bieżąco kontroluje transakcje.
Spotkanie ma charakter komercyjny, ale osobom z PTI przysługują dwie bezpłatne wejściówki. Zgłaszać się można do 10 sierpnia (piątek) pod adres omaz (at) pti.org.pl.
Szczegóły konferencji