Kto by pomyślał, że ta niezobowiązująca impreza towarzyska odbywała się już tak wiele razy, iż nikt nie pamięta ile to było oraz kiedy tak naprawdę odbyła się jej premiera. Szczęśliwie na podstawie archiwalnych notatek witryny PTI Mazowsze doliczyliśmy się, że spotkanie integracyjne RBD (Rapid Baran Development), które miało miejsce w sobotę 9 czerwca powinno nosić numer [Release] XVIII (słownie: osiemnasty). Trwają dyskusje między historykami informatyki na temat tego kiedy odbył się pierwszy Baran. Wydaje się, że był to rok nie późniejszy niż 1998. Pojawiają się hipotezy, że było to wcześniej. Gdyby ktoś dysponował bezspornymi dowodami na ten temat (np. mail zapraszający na pierwszego RBD), to bardzo prosimy o kontakt (Oddział Mazowiecki PTI).
Warto dodać, że tegoroczny piknik odbywał się już po raz dziesiąty w tej samej lokalizacji, to jest na terenie Baru Pod Kopytem, Wybrzeże Gdyńskie 2, Warszawa. Miejsce to nam bardzo odpowiada, ponieważ oprócz tradycyjnych degustacji przepysznych potraw, jest tu przestrzeń na spacery oraz rozgrywanie Nieoficjalnych Mistrzostw Świata Informatyków w Rzucie Dyskiem Twardym (NMŚIwRDT). Właściciel baru, Sławomir Skrzypiec, otrzymał od PTI dyplom i pamiątkową statuetkę z podziekowaniami za 10-krotne zorganizowanie nam Barana u siebie.
Zgodnie z obietnicą wspaniała pogoda dopisała. Można było co najwyżej narzekać, że jest za gorąco, bo słupek termometrów dochodził na początku imprezy do +30oC. Pod wieczór jednak zrobiło się nieco chłodniej. Jak zwykle nie zabrakło instrumentów muzycznych i chętnych do śpiewania dla ponad czterdziestu gości. (d)
Wyniki turnieju NMŚIwRDT
Kategoria pań. Medale: 1. Kalina Paprzycka (20,5 m), 2. Krystyna Rudowska (13,5 m), 3. Dorota Belowska (12 m). Wyróżnienia w tej kategorii: Maria Ganzha, Paulina Giersz, Bogusia Dzedzej. Medaliści w kategorii panów: 1. Przemysław Grygiel (32 m), 2. Aleksander Odziemkowski (27 m), 3. Marcin Paprzycki (25,5 m). Wyróżnienia w tej kategorii: Maciej Mierzejewski, Grzegorz Cenkier, Marek Średniawa, Jan Odyniec.
Zdjęcia: pg, anody.
Dla chcących powspominać poprzednie Barany, polecamy