Z powodu nieoczekiwanego wyjazdu naszego prelegenta musieliśmy zastosować plan B i zmienić temat naszego spotkania.
Zapraszamy na dyskusję na temat źródła problemów z wdrożeniami systemów informatycznych administracji publicznej.
Od połowy lat 90. administracja publiczna buduje wielkie systemy w kluczowych dziedzinach:
podatki, cło, ubezpieczenia społeczne i ochrona zdrowia, główne rejestry ewidencyjne (obywatele, przedsiębiorstwa, pojazdy).
W ostatnich latach powstają ich wersje dla e-administracji, a niektórzy myślą nawet o m-administracji.
Jednak wdrożenia systemów idą opornie, są problemy ze sprawnością, terminami wdrożeń, utrzymaniem się w zakładanych budżetach.
Z systemami e-administracji jest dodatkowy problem – obywatele i przedsiębiorcy (a nawet administracja) korzystają z nich niechętnie, a liczba korzystających nie uzasadnia wysiłków i kosztów ich tworzenia.
Jakie są tego przyczyny? Co zrobić, żeby tak nie było?
Swoją hipotezę na temat przyczyn przedstawi Tomasz Kulisiewicz, prezentując wybrane tezy swojej pracy doktorskiej obronionej w czerwcu 2015 r. w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwerstytetu Warszawskiego.
Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.
Termin i miejsce spotkania nie zmieniły się: 20 października w sali F202 Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 36 na warszawskiej Pradze.
Dla tych, którzy tam jeszcze nie byli: WSM Kawęczyńska jest tu – niedaleko pętli tramwajowej linii 7 i 13 (przystanek Kawęczyńska-Bazylika).
Wykład zaczyna się o 18:30
Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych wszystkich, którzy chcą wziąć udział, prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mailowym omaz(at)poczta.pl