Spotkaliśmy się w restauracji „Bistro bez kantów” w domu „Bez kantów”,na rogu ulic Gen. Tokarzewskiego i Krakowskiego Przedmieścia pośrodku Warszawy, naprzeciw hotelu Bristol i Europejskiego (http://www.bistrorestauracja24.pl/). Przybyło wielu szacownych członków PTI – łącznie z przedstawicielami ZG PTI, jak również naszych sympatyków i przyjaciół. Sala na 1 piętrze została zapełniona po brzegi. Tym razem w ramach sesji zgłębialiśmy tajemnice profesjonalnej kreacji (czyli pro-kreacji):
- Zostało pokazane jak pracują twórcy i w jaki sposób organizują swoją pracę, żeby osiągać upragniony sukces.
- Zastanawialiśmy się wspólnie jak te doświadczenia wykorzystać w naszych dzisiejszych (oraz przyszłych) projektach i organizacjach.
- Była żywa i ciekawa dyskusja po wystąpieniach poszczególnych prelegentów – gości specjalnych KI.
- Spotkanie było na żywo rejestrowane i będzie wkrótce rozpropagowane na stronach internetowych.
O co chodzi?:
W miarę tego jak rośnie znaczenie innowacyjności w gospodarce (a pomimo kryzysu – rośnie!) pojawia się pytanie o to jak zapewnić organizacjom i przedsięwzięciom te cechy jakie dotąd były głównie kojarzone z procesami twórczymi. Jak zorganizować grupę twórczych indywidualności po to by w sposób całkowicie przewidywalny tworzyć innowacyjne produkty na czas i w ramach przewidywanych kosztów? Oni – filmowcy, ludzie teatru, muzycy, pisarze – robią to od lat! Profesjonalizm łączą ze zdolnością do kreowania rzeczy niepowtarzalnych, zaskakujących, czasem – wielkich.
Gośćmi specjalnymi byli:
- Jacek Szymczak – twórca filmów niezależnych i dokumentalnych, operator filmowy, autor fascynujących (i nagradzanych!) dokumentów związanych z eksploracją świata podwodnego
- Wojtek Ozimek – współtwórca i szef firmy tworzącej „odjechane” gry mobilne i internetowe, takie jak XyberMech, Leposy „Wiedźmin Versus” (nie mylić z „klasycznym” Wiedźminem CD-Projektu)
- Dr Kamil Kulesza – popularyzator i animator programów rozwoju współpracy uczelni i biznesu ukierunkowanych na powstawanie innowacyjnych produktów, rozwiązań i firm (takich jak Cambridge Python czy Industrial Mathematics)
- Tomasz Konatkowski – pisarz, studiował fizykę i informatykę, od 1991 roku pracuje jako programista i analityk. Publikował opowiadania w prasie codziennej. Pisuje recenzje książek dla portali internetowych. Kibic piłkarski, miłośnik mocnego, ciemnego piwa, dobrego jedzenia i podróży. Mieszka pod Warszawą. Zadebiutował Przystankiem Śmierć (W.A.B. 2007), powieścią rozpoczynającą cykl warszawskich kryminałów z komisarzem Nowakiem, nominowanym do Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej roku 2007. Wkrótce kolejna część. W przygotowaniu przekłady Przystanku Śmierć i Wilczej wyspy na język niemiecki oraz adaptacje filmowe obu książek.
Spotkanie zakończyło się konkluzją odnośnie kontynuowania w przyszłości tej tematyki nie tylko na Klubie Informatyka ale np. w ramach spotkań PTI w Mrągowie.
Spotkanie relacjonował kol. M. Abramowicz