Tradycyjnie już w czerwcu spotkaliśmy się przy ognisku i baranie szybko developowanym. Były dania z grilla i zimne piwo, dużo czasu na towarzyskie rozmowy i śpiewanie przy gitarze. W tegorocznym RBD wzięło udział ponad 50 osób, gromadka dzieci i jeden pies rasy border collie.
Dodatkową atrakcją RBD była w tym roku loteria fantowa.
Darczyńcy przekazali do rozlosowania następujące fanty:
[fant nr 1, przekazała: Ania Andraszek] rzeźbiona, drewniana buława z końca XX wieku – długość trzonka około 50 cm, głowica buławy nabijana drewnianymi ćwiekami. [fant nr 2, przekazała: Ania Ostaszewska] szklany słoń, który czuwał nad Bardzo Trudnym Projektem i dzięki któremu ten projekt się udał. [fant nr 3, przekazał: Marcin Bańkowski] własnoręcznie wykuta podkowa, rozmiar raczej na kucyka, bez magicznych właściwości. [fant nr 4, przekazała Ewa Mizerska] karty perforowane, sztuk 10, z fragmentem programu w języku FORTRAN – prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów! [fant nr 5, przekazal Krzysiek Kowalczyk] procesor Pentium Pro 200 MHz, szt. 1, wciąż sprawny. [fant nr 6, przekazał: Piotr Fuglewicz] „Zapiski na balonie” – felietony członków PTI z okresu dwutysiącletniej pluskwy. [fant nr 7, przekazał: Jarek Deminet] figurka ceramiczna, biała, z głupim wyrazem twarzy, nadająca się jako przycisk na biurko albo cel do strzelania plasteliną z rurki 🙂 [fant nr 8, przekazał: Robert Kosmowski] łamigłówka druciana, poziom średni [fant nr 9, przekazał: Andrzej Odyniec] „Programowanie w języku ASSEMBLER JS EMC” – jak zapewniają antykwariusze – biały kruk albo wrona na rynku wydawniczym 🙂 Praca zbiorowa. Państwowe Wydawnictwo Naukowe (jeszcze nie Wydawnictwo Naukowe PWN), rok wydania 1985, nakład 5000 egz., cena 300 złCechy szczególne: Przekład z oryginału wydanego przez Moskwa „Statistika” 1975
Zawiera Erratę i Tabele z Instrukcjami języka ASSEMBLER. Warto zauważyć, że komputer programowany w tym języku można znaleźć jedynie w Muzeum Techniki. [fant nr 10, przekazał: Andrzej Odyniec] „Turbo Assembler i Turbo Debugger” Jan Bielecki.
Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, rok wydania 1990, nakład 4800 egz. cena 33000 zł.
Cechy szczególne: skład wykonano na drukarce igłowej; w treści używa się jeszcze polskich terminów, jak konsolidator czy uruchamiacz. [fant nr 11, przekazał: Władek Majewski] Dysk „Tandon” 20 MB (w ofercie jako 30 MB po kompresji), przenośny (tzn.waga poniżej 2 kg) w eleganckiej, beżowej, wstrząsoodpornej budowie. Na dysku mogą znajdować się pliki zapisane przed 1993 rokiem, do odczytania na PC XT z odpowiednią kartą i czytnikiem. [fant nr 12, przekazała: Beata Sołtys] Powiało egzotyką, ponieważ fantem był oryginalny, ręcznie malowany chiński obrazek, darczyńca dodał do niego gratis krótki wierszyk własnego autorstwa!
Obraz chinczyka z żabą na smyczy
dziełem wybornym jest pełnym słodyczy
i doprowadza do zadumy fraza:
„Czy pocałunek odmieniłby płaza?”
Loterię wymyśliła i zorganizowała Ania Andraszek – gratulacje za wspaniały pomysł! Serdeczne dziękowania należą się też Marcinowi Bańkowskiemu, który zajmował się finansami.
Jak bawiliśmy się na RBD2005 – można obejrzeć na poniższych zdjęciach, przekazanych przez Ewę i Bogdana Mizerskich (dziękujemy!)