22.05.2007
Odsłon: 2267
To było udane spotkanie, chociaż nie do końca potrafiliśmy określić czym jest gadżet. Czy musi to być mały, niepotrzebny przedmiot, który zwiększa naszą atrakcyjność w oczach innych? A może gadżetem jest jakaś specyficzna funkcja urządzenia, które dostępne jest już w powszechnym użyciu? W dzisiejszych czasach wszyscy mają gadżety, każdy własny, "szyty na miarę".
Gadżety pojawiają się i znikają. Czasem stanowią poligon doświadczalny dla twórców nowych technologii. Okazuje się, że gadżetem mogą być też urządzenia o bardziej tradycyjnym rodowodzie - co jest większym gadżetem: zabytkowy aparat fotograficzny (ale wciąż działający, w dobrym stanie), zapalniczka benzynowa, czy program wskazujący nasze położenie geograficzne w komórce? Ze względu na pozycję zawodową może okazac się, że w namiocie wakacyjnym gadżetem być również specjalnie zestawione łącze satelitarne i człowiek w studio telewizyjnym, którego zadaniem jest "przerzucanie kartek".... więcej »
Kategorie:
Klub Informatyka Tagi:
ISOC, 2007, trendy, sprawozdania
17.04.2007
Odsłon: 2456
Tematem spotkania było zarządzanie portfelem projektów. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele firm dostarczających narzędzia do zarządzania portfelem i firmy, która przeprowadziła udane, duże wdrożenie (gości wymieniam w kolejności alfabetycznej):
- Michał Bugowski - IBM
- Ryszard Dałkowski - Microsoft
- Stanisław Gasik - Sygnity
Nie próbowaliśmy jednak rozstrzygnąć, czy lepsza jest Primavera, RPM czy PPM (wszyscy przecież wiedzą, że najlepsze są żółte karteczki).
Poruszyliśy m.in. takie tematy, jak:
- Kiedy mówimy o zarządzaniu portfelem, jakim organizacjom może to być potrzebne;
- Stan wiedzy o zarządzaniu portfelem w polskich firmach;
- Wdrożenia w Polsce;
- Ciekawe doświadczenia z wdrożeń;
- Wymierne korzyści z wdrożenia zarządzania portfelem;
- Najistotniejsze warunki powodzenia wdrożenia.
S... więcej »
Kategorie:
Klub Informatyka Tagi:
PM, 2007, sprawozdania
13.03.2007
Odsłon: 2197
Tematem marcowego spotkania Klubu Informatyka były "Sieci w sieci" - czyli o tym, jak perspektywa sieci społecznych pozwala spojrzeć w nowy sposob na różne zjawiska zachodzące w internecie.
W trakcie spotkania uczestnicy mieli okazję spojrzenia z nowej perspektywy na różne struktury społeczne i na zachowania internautów. Poznali także nowe oblicze PTI OM oraz sekretne tajemnice organizacji, w których pracują.
Wychodząc z perspektywy psychologii i socjologii pokazano, że internet i inne sieci komputerowe to nie tylko sieci technologiczne, lecz także sieci społeczne. Takie podejście pomaga zrozumieć wiele zjawisk zachodzących w cyberprzestrzeni, na przykład: wyłanianie się opinii, rozpowszechnianie informacji, powstawanie zaufania, wymianę wiedzy i powstawanie społeczności.
Sieci społeczne wspomagane komputerowo mają znaczenie także we współczesnych organizacjach, na przykład sieci tworzone i an... więcej »
Kategorie:
Klub Informatyka Tagi:
psychologia, społeczności, 2007, sprawozdania