// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Wikipedia

Klub Informatyka: "Wikipedia" (relacja)

10.03.2009

Odsłon: 2210

Kolejne spotkanie Klubu Informatyka odbyło się w dniu 10 marca 2009 roku o godzinie 19.00. Miejscem spotkania była tradycyjna lokalizacja wielu z poprzednich spotkań klubowych - restauracja "Honoratka" przy ul. Miodowej 14. Tematyką spotkania marcowego była Wikipedia, jej historia i sposób funkcjonowania. Licznie na to spotkanie przybyli członkowie PTI, jak również nasi sympatycy i przyjaciele, osoby zainteresowane tematem. Głównym prelegentem był Janusz Dorożyński.

 

W ramach sesji dotyczącej Wikipedii zostały omówione następujące punkty programu:

  1. Co to jest, skąd się wzięła i jak działa Wikipedia – (niby każdy wie, ale na wszelki wypadek kilka słów wstępu zostało tu poświęcone).
  2. Wikipedia a tradycyjne encyklopedie – zakres, liczba haseł, aktualność.
  3. Blaski i cienie Wikipedii – aktualność i vs wiarygodność i rzetelność.
  4. Polscy wikipedyści – jacy są, co robią i jak wygląda p... więcej »

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: 2009, Wikipedia, sprawozdania

Klub Informatyka: "Software Freedom Day" (relacja)

13.09.2005

Odsłon: 2284

13 września 2005 miało miejsce niezwykle miłe i owocne spotkanie Klubu Informatyka, tym razem zorganizowane w związku z Dniem Wolności Oprogramowania (http://www.softwarefreedomday.org/).

 

Spotkanie prowadził Łukasz Jachowicz (Ruch Wolnego Oprogramowania), a zaproszeni goście (w kolejności wystąpień) to:

  • Agnieszka Bohosiewicz, prezes PLUG-u, która przybliżyła działalność i plany na przyszłość Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa;
  • Paweł Wimmer i Dariusz Siedlecki, którzy omówili pracę Wikipedystów, ich dotychczasowe osiągnięcia oraz opowiedzieli o Fundacji Wikimedia, Wikipedii oraz jej siostrzanych projektach;
  • Jarosław Lipszyc, który opowiedział o swoich doświadczeniach z promowaniem Wolnego Oprogramowania wśród młodzieży podczas przystanku Woodstock, gdzie był z poznańskim PLUG-iem.

 

Oprócz szanownych prelegentów na sali dało się dostrzec przedstawicieli społeczności Jabbera, Mozilli i ... więcej »

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: Wikipedia, RWO, 2005, PLUG, oprogramowanie, sprawozdania