Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.
Polski oddział Stowarzyszenia ISACA (Information Systems Audit and Control Association), zrzeszający od 1997 profesjonalistów z zakresu kontroli i audytu systemów informatycznych, zaprasza na jubileuszową konferencję zwołaną z okazji 25-lecia działalności ISACA w Polsce.
Zacznie się od wspomnień oraz planów na przyszłość ISACA. Potem będzie można wysłuchać wiele interesujących wykładów i prelekcji na temat standardu COBIT, różnych aspektów sztucznej inteligencji, wreszcie czynności audytorskich.
Konferencja odbędzie się 2 czerwca br. w Warszawie w hotelu Marriott równocześnie w trybie rzeczywistym i zdalnym. Wolnych miejsc dla uczestników w trybie rzeczywistym jest już raczej niewiele. Ciagle natomiast można się rejestrować na konferencję online. S... więcej »
26 kwietnia br., po raz pierwszy od niemal dwóch lat miał miejsce rzeczywisty, a nie zdalny, Klub Informatyka. Klub odbył się na wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Prelegentem był Jakub Ciecierski absolwent wydziału, a następnie przez pewien czas jego pracownik, obecnie współautor oprogramowania VMersive, aplikacji do planowania przedzabiegowego opartej na automatycznej trójwymiarowej ... więcej »
29 marca, na kolejnym zdalnym spotkaniu Klubu Informatyka odbyła się dyskusja na temat ataków cyfrowych w okresie wojny i w czasach pokojowych. Wystąpili specjaliści tej dziedziny informatyki: Rafał Chruściel oraz Łukasz Jachowicz. Opowiedzieli oni co wiadomo o atakach hakerskich, ich autorach i zastosowanych technikach. Niewątpliwie inspiracją do marcowego Klubu była agresja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Agresja ta skloniła liczne społeczności informatyków (w szczególności Anonymous) do ataków w cyberprzestrzeni na zasoby teleinformatyczne Rosji. W obronie Ukrainy wystąpili hakerzy z całego świata. Jako pierwszy prezentację charakteryzującą środowiska Anonymous wygłosił Łukasz Jachowicz. Po nim Rafał Chruściel odniósł się bezpośrednio do zjawisk i wydarzeń w cyberprzestrzeni, które pojawiły się na tle wojny rosyjsko-... więcej »
W szybkim tempie zbliża się pierwszy popandemiczny Klub Informatyka. Odbędzie się on po raz pierwszy od dwóch lat "na żywo", we wtorek 26 kwietnia 2022 na terenie wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych (MiNI) Politechniki Warszawskiej (Warszawa, Koszykowa 75, sala 101, mapka tutaj). Początek spotkania godz. 18:30, ale warto przyjść 15 minut wcześniej. Prelegentem będzie Jakub Ciecierski współtwórca oprogramowania VMersive, aplikacji do planowania przedzabiegowego opartej na automatycznej rekonstrukcji 3D. Przy pomocy VMersive można przepr... więcej »
We wtorek 22 lutego 2022 odbył się kolejny Klub Informatyka w trybie online. Omówiono na nim projekt PoLAND of IT Masters. Uczestnicy klubu zaprezentowali swój udział w przedsiewzięciu o tej nazwie, w ramach którego został uruchomiony hub informacyjny prezentujacy sukcesy polskiej informatyki.
Przedstawiono wybrane zrealizowane z sukcesem projekty polskiej informatyki. Zastanawiono się dlaczego warto promować dorobek polskich informatyków i dlaczego owej promocji jest nadal za mało.
Powyżej odsyłacz do nagrania wideo tego klubu. Tym razem w jednym ponadpółtoragodzinnym materiale (1:37:34) prezentowany jest panel wykładowców oraz dyskusja n... więcej »