// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Krótka relacja z RBD 2014 - liczni uczestnicy, piękna pogoda, miła atmosfera

09.06.2014

Odsłon: 2320

Początek imprezy jak zawsze wypełniony został naszym nieformalnym networkingiem, połączonym z  uzupełnianiem składek członkowskich przez tych, którzy wcześniej nie skorzystali z osiągnięć informatyki bankowej i bankowości elektronicznej.

 

Potem nadeszła kolej na Nieoficjalne Mistrzostwa Świata Informatyków w Rzucie Dyskiem Twardym. Zawody - tym razem w trzech kategoriach - rozegrane zostały na boisku położonym w prestiżowym miejscu, przez płot od Centrum Olimpijskiego.

Kategoria juniorek (młodszych) przyniosła zwycięstwo ex equo Joanny i Julii Gabrowskich, które dzielnie walczyły zamieniając się miejscami w dwóch kolejkach rzutów.

W kategorii pań na najwyższym stopniu wirtualnego podium stanęła Anna  Paprzycka. Po wyrównanej walce drugie miejsce zajęła Anna Rudzińska, trzecie - Kalina Paprzycka.

Kategorię panów z dużą przewagą (dodatkowa motywacja rodzinna?) wygrał Marcin Paprzycki. Miejsce drugie zajął Andrzej Strzemieczny, zaś trzecie - Maciej Machowiak.     

Zespołem pomiarowym i technicznym, komisją sędziowską i odwoławczą, obserwatorami międzynarodowych federacji oraz teamem obsługi informatycznej Nieoficjalnych Mistrzostw Świata sprawnie zarządzał Krzysztof Rudziński.

 

Loterię fantową Borys Stokalski poprowadził z profesjonalizmem, którego mogą pozadrościć prowadzący aukcje największych światowych domów aukcyjnych. Na korzyść naszej aukcji przemawia okoliczność, że w ostatecznym rozrachunku różne drobiazgi można było wygrać za cenę opłacenia składek członkowskich,  nie trzeba było milionów dolarów, euro, jenów czy funtów - a w dodatku wygrali wszyscy biorący udział.

 

Na szczęście komary rzuciły się na nas dopiero późnym wieczorem, a skutecznym środkiem ochronnym okazały się wspólne śpiewy  przy akompaniamencie  zapewnionym przez niezawodną muzycznie rodzinę Odyńców (guit, acc, voc) oraz Borysa Stokalskiego i Pawła Sawickiego (guit, voc).

 

Dziękujemy licznym uczestnikom i zapraszamy na kolejne imprezy OMaz PTI.

 

Najbliższe (już po wakacjach) to kolejne Kluby Informatyka.

 

 

Poniżej - fotorelacja z RBD 2014 (autorstwa Ani Andraszek)

Kategorie: Rapid Baran Development Tagi: po godzinach, 2014, sprawozdania


// galeria