// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Klub Informatyka: "Wikipedia" (relacja)

10.03.2009

Odsłon: 1806

Kolejne spotkanie Klubu Informatyka odbyło się w dniu 10 marca 2009 roku o godzinie 19.00. Miejscem spotkania była tradycyjna lokalizacja wielu z poprzednich spotkań klubowych - restauracja "Honoratka" przy ul. Miodowej 14. Tematyką spotkania marcowego była Wikipedia, jej historia i sposób funkcjonowania. Licznie na to spotkanie przybyli członkowie PTI, jak również nasi sympatycy i przyjaciele, osoby zainteresowane tematem. Głównym prelegentem był Janusz Dorożyński.

 

W ramach sesji dotyczącej Wikipedii zostały omówione następujące punkty programu:

  1. Co to jest, skąd się wzięła i jak działa Wikipedia – (niby każdy wie, ale na wszelki wypadek kilka słów wstępu zostało tu poświęcone).
  2. Wikipedia a tradycyjne encyklopedie – zakres, liczba haseł, aktualność.
  3. Blaski i cienie Wikipedii – aktualność i vs wiarygodność i rzetelność.
  4. Polscy wikipedyści – jacy są, co robią i jak wygląda polska domena Wikipedii (podano kilku czołowych wikipedystów polskiej wersji).
  5. Jak zostać wikipedystą – kilka praktycznych wskazówek.
  6. Jak członkowie PTI mogą wnieść wkład do Wikipedii i jak Wikipedia może być wykorzystana jako miejsce publikacji historii polskiej informatyki i historii PTI (tu zabrał głos Prezes PTI - Marek Hołyński).
  7. Podsumowanie.

 

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Na koniec było wiele pytań do prowadzącego. Temat zapewne jeszcze nieraz wróci - w przyszłych spotkaniach Klubu Informatyka.

 

Mirosław Abramowicz
Sekretarz PTI OM

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: 2009, Wikipedia, sprawozdania