// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Klub Informatyka: "Granty unijne" (relacja)

11.04.2006

Odsłon: 2235

Dużo mówi się i słyszy ostatnio o zalewie funduszy unijnych, w tym także na projekty teleinformatyczne. Strategia lizbońska, niezależnie od jej słusznej lub nie krytyki jest nadal celem strategicznym Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że stawia ona także ambitne cele w zakresie badań naukowych i rozwoju. Wkrótce uruchomiony zostanie kolejny – już siódmy Program Ramowy Badań i Rozwoju, w którym wsparcie dla projektów informatycznych będzie znaczne. Kilka dni temu podpisane zostało porozumienie tzw. platformy technologicznej na rzecz systemów informatycznych.

 

Czy potrafimy włączyć się aktywnie w europejskie projekty? Czy uzyskanie grantu unijnego to istna gehenna? Od czego zacząć, jak zaistnieć w konsorcjach projektowych, jak skutecznie prowadzić projekt, jak wydobyć z niego należne środki?

 

W spotkaniu wzięli udział i podzielili się swoimi spostrzeżeniami praktycy jak pan Witold Staniszkis z firmy Rodan Systems, jak pani Agnieszka Konkel z MSWiA, która „wcisnęła” nas do konsorcjum, jak pan Krzysztof Trojanowski z Krajowego Punktu Kontaktowego, który o polskich projektach informatycznych finansowanych z 6 PR wie wszystko. Wypowiadały się również osoby, które parały się ewaluacją projektów w Brukseli – Małgorzata Kalinowska - Iszkowska i Borys Czerniejewski; cenne są ich doświadczenia „od kuchni".

 

(ao)

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: strategie, UE, 2006, sprawozdania