// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

eIDAS dziś i jutro - Klub Informatyka w listopadzie

16.11.2022

Odsłon: 95

Oddział Mazowiecki PTI zaprasza na kolejny Klub Informatyka, który odbędzie się 22.11.2022 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (Koszykowa, 75, mapka tutaj) . Tematem spotkania będzie przygotowywany w Komisji Europejskiej tak zwany Europejski Portfel Cyfrowej Tożsamości jako nowelizacji rozporządzenia eIDAS. Z tematem zapozna zebranych pan Michał Tabor, ekspert w zakresie identyfikacji, uwierzytelnienia i podpisu elektronicznego. Michał Tabor od kilkunastu lat jest aktywnie obecny na polskim i europejskim rynku usług elektronicznej identyfikacji, usług zaufania, transformacji cyfrowej, procesów biznesowych oraz bezpieczeństwa transakcji elektronicznych. Jest również ekspertem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, rzeczoznawcą Izby Rzeczoznawców Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz ekspertem w projektach Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji ENISA.

 

Informacje organizacyjne

 

Początek spotkania to godz. 18:30, ale warto przyjść  co najmniej 15 minut wcześniej, żeby spotkać dawno nie widzianych znajomych, albo też ukoić zapracowany organizm klubową kawą, bądź smaczną przekąską. Wstęp na Klub jest wolny dla wszystkich. Ze względów logistyczno-aprowizacyjnych  bylibyśmy jednak wdzięczni za zgłoszenia pocztą elektroniczną pod adres omaz[at]pti.org.pl (z podaniem liczby osób). Prezentacje klubu wraz z oczekiwaną po nich dyskusją przypuszczalnie będą filmowane. Wiąże się to z wyrażeniem przez uczestników Klubu zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można będzie potem znaleźć  w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI. W szczególności w informacjach noszących  tag wideo.

 

Dostęp do transmisji online powinien być osiągalny pod adresem tutaj.  Zasadniczo w przeglądarkach komputerowych żadnych haseł nie trzeba. Ewentualne dane identyfikacyjne to:

 

Webinar number:

2732 869 1168

Webinar password:
mJwbMhEk435 (65926435 from phones)

 

Join by phone
+44-203-478-5289 Call-in toll number (UK)
+48-22295-3597 Poland toll

Access code: 273 286 91168

 

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: podpis elektroniczny, zaproszenia, e-administracja, 2022