// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Klub Informatyka: "Czego oczekujemy od władzy publicznej?" (relacja)

11.10.2005

Odsłon: 2003

Październikowe spotkanie Klubu Informatyka prowadził Sławomir Kosieliński (ComputerWorld), który był także pomysłodawca tematu spotkania.

 

O czym rozmawialiśmy?

 

Informatyka jest jak powietrze. Każdy wie, że jest wszędzie, ale nikt nie widzi, że na niej opiera się sprawne państwo i konkurencyjna gospodarka. Politycy w informatyce upatrują źródło problemów i pasmo nieustających afer. My zaś im wciąż mówimy, że nie mają pojęcia o współczesnym świecie, ponieważ żyją dziewiętnastowiecznymi stereotypami. Ale nasz głos przed i po wyborach przegrywa z kilofami górników, płaczem pielęgniarek i strachem przed Nowym.

 

Mimo to nie załamujmy rąk: spróbujmy wypunktować władzę. Wyliczmy chociaż 10 spraw, które jeśli pójdą po naszej myśli, uznamy, że władza publiczna - parlament, rząd, samorządy wszystkich szczebli - szanuje nas, obywateli z XXI wieku.

 

Czy udało nam się te 10 spraw wypunktować? Dyskusja krążyła wokł rejestrów państwowych i usługowej roli państwa w stosunku do obywatela. A usługi powinny byc świadczone sprawnie i szybko - i tego głównie oczekujemy od państwa. Oczekujemy też kompetencji od wysoko postawionych urzędników, wypowiadających sie w sprawach związanych z informatyką. Chcielibysmy, aby nasze, podatników pieniądze, były dobrze inwestowane - w dobrze zaplanowane i prowadzone projekty. Tylko tyle... i aż tyle.

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: administracja, 2005, sprawozdania