// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

SOAR - rejestracja drugiego listopadowego Klubu Informatyka już dostępna

03.01.2022

Odsłon: 370

30 listopada 2021 w godzinach 18-21 w trybie zdalnym odbył się kolejny Klub Informatyka z cyklu dwóch zaplanowanych na listopad. Klub nosił zbiorczy tytuł : Co to jest SOAR i w jaki sposób.

 

 

 

Podczas Klubu przedstawiciele firmy Orion Instruments Polska omówili najważniejsze bariery blokujące wzrost efektywności zespołów cyberbezpieczeństwa (brak odpowiednio kwalifikowanych specjalistów, niewłaściwie zdefiniowane procesy obsługi incydentów, brak integracji narzędzi bezpieczeństwa i systemów monitorujących, brak automatyzacji procesów).

 

 

Jednym z remediów na wymienione bolączki stanowi system SOAR (Security Orchestration, Automation and Response). Przedstawiciele Orion Instruments Polska omówili system SOAR w dwóch podejściach:
 
1. Wprowadzenie do technologii i rozwiązania SOAR  – Piotr Brogowski.

2. Prezentacja działania systemu Sumo Logic SOAR na żywym organizmie – Maciej Wyszyński.

 

Profile zawodowe obydwu prelegentów można znaleźć tutaj.

 

Miło nam poinformować, że dysponujemy już wideozapisami drugiego listopadowego KIlubu Informatyka. Syntetyczny materiał  wprowadzający powyżej.

 

Materiał o zastosowaniach praktycznych SOAR poniżej (1:02:23).

 

 

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: wideo, bezpieczeństwo, sprawozdania, 2021