// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Zmarł Łukasz Furgała

18.11.2021

Odsłon: 1150

Z  wielką przykrością zmuszeni jesteśmy poinformować, iż 16 listopada 2021 zmarł nagle kol. Łukasz Furgała. Działał z pasją zarówno w obszarze informatyki zawodowej, jak również w roli społecznika. Pracował w Ministerstwie Finansów, potem Centrum e-Zdrowie (d. CSIOZ). Był m.in. twórcą weryfikatora adresów https://itia.pl/adres, bardzo ważnego dla lekarzy i aptekarzy rejestrujących swoje gabinety lekarskie i apteki w rejestrach medycznych. Doktorant i absolwent Politechniki Lubelskiej (wydział elektrotechniki i informatyki), działacz KRD (Krajowa Reprezentacja Doktorantów), pełnomocnik w KRD ds. IT w latach 2020-2021.

 

W szeregi PTI (Oddziału Mazowieckiego) wstąpił w 2017 r. i przez kilka następnych lat dał się poznać jako osoba o niespożytej energii i wielu ciekawych pomysłach. Zaangażował się m.in. do zespołu PTI GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe). Miał mnóstwo planów aktywizacji młodych w PTI. Ostatnio zajmował się projektem platformy do obsługi konkursu GEEK. Bardzo energicznie i stanowczo mobilizował wszystkich w PTI do działania. Odszedł zdecydowanie przedwcześnie (rocznik 1988). Będzie nam Go bardzo brakowało.

 

Pogrzeb Łukasza odbędzie się w 20. listopada 2021 (sobota) w jego rodzinnym Nisku (województwo podkarpackie). O godzinie 14:00 w kaplicy cmentarnej Nisko-Barce zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa, po czym nastąpi odprowadzenie ciała na miejsce wiecznego spoczynku. Wcześniej, o godzinie 13:30 w kaplicy cmentarnej Nisko-Barce odbędzie się modlitwa różańcowa za duszę Zmarłego. (@)

 

ps 22.XI.2021: mogiłę Łukasza można odwiedzić opierając się na danych portalu http://mogily.pl/nisko/pochowani

Kategorie: Ważne Tagi: odeszli, 2021