// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

FedCSIS 2020 zakończony

10.09.2020

Odsłon: 751

Trudne czasy pandemii skłoniły organizatorów konferencji FedCSIS do przeprowadzenia jej w tym roku całłkowicie zdalnie (7-9 września). Formalnie odbywała się ona pod opieką partnerów z Sofii, Bulgaria, jednak uczestniczyć w niej mogli słuchacze z całego świata. Ze wstępnych szacunków wynika, że we wszystkich sesjach konferencji uczestniczyło sto kilkadziesiąt osób.  Konferencja znajduje się pod szczególną opieką Oddziału Mazowieckiego PTI. Na kolażu poniżej główni prelegenci i szefostwo tegorocznego wydarzenia.

 

Pierwszego dnia konferencji wykład inauguracyjny wygłosił Christian Blum z Hiszpanii (lewy górny róg zestawu zdjęć), omawiając swoje hybrydowe algorytmy optymalizacji kombinatorycznej. We wtorek było o Cyfrowej Transformacji i cyfrowej wszechobecności - wykład niewątpliwie wizjonerski; mówił prof. Hans-Georg Fill z Uniwersytetu we Fryburgu, Szwajcaria (foto pod Christianem). Trzeciego dnia wykład o bezpieczeństwie fizycznym i cyberbezpieczeństwie wygłosił prof. Georgios Boustras, European University, Cypr (foto w prawo od Christiana)  - wykład pozostawił pewien niedosyt, bo trwał stosunkowo najkrócej .

 

Na pozostałych zdjęciach komitet organizacyjny: Stefka Fidanova z Sofii (zdjęcie najbardziej na prawo), i nasi ludzie (dolny rząd, od lewej): Marcin Paprzycki, Leszek Maciaszek, Maria Ganzha. (@)

 

 

 

 

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: FedCSIS, zarządzanie, sprawozdania, IoT, sztuczna inteligencja, 2020