// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Co nowego w oddziale po wakacjach 2020

04.09.2020

Odsłon: 854

Sytuacja epidemiczna sprawia, iż utrzymuje się zagrożenie zdrowotne dla wszystkich osób pragnących spotkać  się i porozmawiać na tematy informatyczne oraz okołoinformatyczne. Oddział Mazowiecki PTI cierpi na takie same ograniczenia, jak wszyscy inni. Jednak społeczność nie poddaje się i próbuje na bieżąco realizować zadania, które przynosi życie. Mimo okresu wakacyjnego Zarząd Oddziału nowej kadencji przeprowadził już pięć spotkań: w czerwcu (5 czerwca - ukonstytuowanie zarządu, 16 czerwca - debata przedzjazdowa), 7 lipca, 25 sierpnia i 1 września, Tylko jedno spotkanie, w lipcu, przeprowadzono w trybie bezpośrednim. W pozostałych korzystano z narzędzi telekonferencyjnych. Co ustalono:

 

 • w głosowaniu elektronicznym zatwierdzono przyjęcie czterech nowych osób do naszej społeczności, są to:
  • Robert Cymbalak,
  • Monika Slomkowska,
  • Dariusz Slomkowski,
  • Grzegorz Trzcinski,
 • termin wrześniowy spotkania integracyjnego RBD (Rapid Baran Development) okazał się nierealny: w bieżącym roku spotkania o tym charakterze niestety nie przeprowadzimy,
 • w planach pojawiło się natomiast spotkanie Klubu Informatyka, jak już wiadomo prawie na pewno odbędzie się we wrześniu (oczywiście online, 22 wrześna, wtorek); tytuł roboczy tego spotkana to  "Voice language", czyli jak z sukcesem prowadzić telekonferencje; rozpatrujemy to zagadnienie jako element pracy wykładowcy akademickiego, nauczyciela, prezentera, w rozpoczynającym się roku akademickim,

 

Szczegółowe informacje o spotkaniu Klubu Informatyka już wkrótce. Jednocześnie dla spragnionych najnowszej wiedzy informatycznej polecamy uczestnictwo w konferencji Fedcsis 2020, 7-9 września, która nominalnie odbywa się w Sofii (Bułgaria), lecz można ją śledzić w całości w telekonferencyjnych narzędziach Cisco Webex (członkowie PTI wiedzą jak z tego skorzystać). Adresy poszczególnych sesji konferencji Fedcsis można znaleźć tutaj. (@)

 

7 lipca 2020. Zdjęcie z jedynego dotąd, bezpośredniego spotkania zarządu Oddziału Mazowieckiego, w formule rozszerzonej (razem z komisjami). Na zdjęciu widoczni (od prawej), w pierwszym rzędzie: Wiesław Paluszyński (prezes PTI), Kajetan Wojsyk, Anna Cetnarowicz-Jutkiewicz, Maria Ganzha (prezes zarządu o/Maz PTI), w drugim rzędzie Zbigniew Kaliszyk, Małgorzata Piątkowska, Ewa Mizerska.

 

Kategorie: Posiedzenia Zarządu OMaz Tagi: plany, nowi członkowie, sprawozdania, 2020