// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Pierwsze zebranie zarządu oddziału w trybie zdalnym

30.04.2020

Odsłon: 680

We wtorek 28 bm odbyło się telekonferencyjne zebranie Zarządu Oddziału Mazowieckiego PTI. Omówiono wszystkie kwestie bieżącej działalności  w obliczu aktualnej pandemii

 

W wirtualnym posiedzeniu uczestniczyło sześcioro spośród 8 członków Zarządu mijającej kadencji: Anna Cetnarowicz-Jutkiewicz, Jarosław Deminet, Andrzej Dyżewski, Małgorzata Kalinowska-Iszkowska, Tomasz Kulisiewicz, Marcin Paprzycki. Na początek kolega Prezes Marcin Paprzycki przedstawił sytuację w Towarzystwie związaną z obostrzeniami wynikającymi z sytuacji epidemicznej kraju. Na zdalnym posiedzeniu Zarządu Głównego PTI, które odbyło się w sobotę 25 kwietnia zapadła decyzja, iż XIII Zjazd PTI odbędzie się w terminie przewidzianym przez statut PTI, to jest do końca czerwca 2020. Na pewno czynności tego zjazdu będą ograniczone do niezbędnego minimum, ponieważ planowane jest przeprowadzenie go w trybie online. Tym niemniej pewne wybory muszą zostać przeprowadzone, dla zapewnienia ciągłości działań Towarzystwa w okresie pandemii.

 

Zarząd Oddziału Mazowieckiego objął ponadto patronatem VII Digital Money & Blockchain Forum, coroczną konferencję na temat rejestrów rozproszonych i aktywów cyfrowych. Konferencja, w której od początku jej organizowania uczestniczą członkowie Oddziału Mazowieckiego - zarówno w roli prelegentów, jak i uczestników - odbędzie się 21 maja br. we współpracy z Uczelnią Łazarskiego, tym razem w wersji on-line.


Co z obecnej sytuacji kryzysowej wynika dla Oddziału Mazowieckiego PTI:

  • w najbliższym czasie powinny się odbyć wybory władz oddziału (Zarząd, Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński) następnej kadencji, prawdopodobnie odbędą się one w jednej zdalnej sesji, kiedy wybierani będą również delegaci na XIII Zjazd PTI (18 z wyboru oraz 7 Członków Honorowych);
  • nieostateczny, planowany w tej chwili termin zebrania wyborczego Oddziału Mazowieckiego, to 2 czerwca, wtorek, godz. 18:00;
  • Kluby Informatyka w tej kadencji już nie odbędą się;
  • na pewno w czerwcu nie odbędzie się też tradycyjny piknik RBD (być może Oddział wróci do tematu we wrześniu, jednak teraz za wcześnie jeszcze o tym mówić).

 

Sytuacja na polskim froncie walki z pandemią koronawirusa zmienia się dynamicznie. Być może złagodzenie niektórych obostrzeń spowoduje, że, mimo wszystko, pewne działania w naszym Stowarzyszeniu, a przynajmniej Oddziale będzie można przeprowadzić tradycyjnymi sposobami. Będziemy o tym na bieżąco informować. (d)

 

 

 

 

 

Kategorie: Posiedzenia Zarządu OMaz Tagi: plany, sprawozdania, 2020