// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Perspektywy zatrudnienia dobre ale i dynamiczne

24.06.2019

Odsłon: 1670

Ostatni przedwakacyjny Klub Informatyka poświęcony był zatrudnieniu informatyków. Dzięki uprzejmości uczestników Sektorowej Rady ds Kompetencji - Informatyka słuchacze Klubu mogli się zapoznać z aktualnym stanem wiedzy (i badań) na temat perspektyw rozwojowych profesji informatycznych.

 

Mimo że perespektywy te wciąż są świetlane, to jednak trzeba pamiętać, iż dynamika rynku pracy w obszarze informatyki jest ogromna. Firmy IT ulegają częstym przekształceniom, co nierzadko wymusza zmiany miejsc pracy informatyków (praca przy tym samym biurku przy zmianie jednostek nadrzędnych nie wszystkim jest dana). Specjalizacje sprzed kilkunastu lat tracą na znaczeniu, pojawiają się natomiast nowe dziedziny, niegdyś zaniedbywane, bądź wręcz do niedawna nieistniejące.

 

Szeroki ogląd zagadnień pozyskaliśmy dzięki uczestnictwu wspomnianej już Rady (Beata Ostrowska, Tomasz Kulisiewicz), ale także partnerstwu z innymi organizacjami, szczególnie Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji (Andrzej Dulka - obecny prezes izby) oraz Związkiem Pracodawców Lewiatan (wiceprezes Tomasz Klekowski).

 

Klub w całości był rejestrowany. Poniżej obszerne fragmenty tego spotkania.

 

Wprowadzenie. Przewodnicząca Rady Beata Ostrowska.

 

 

Wykład o rynku. Sekretarz Rady Tomasz Kulisiewicz.

 

 

Prezentacja opinii pracodawców. Tomasz Klekowski

 

Dyskusja panelowa. Błahut, Deminet, Dulka, Klekowski, Kulisiewicz, Ostrowska, Paprzycki i inni.

 

Zobacz także:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: wideo, zatrudnienie, sprawozdania, 2019, informatycy