// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Klub Informatyka: "Co to będzie, czyli polska branża informatyczna po wejściu Polski do Unii" (relacja)

13.01.2004

Odsłon: 2122

Temat styczniowego spotkania Klubu Informatyka brzmiał: "Co to będzie, czyli polska branża informatyczna po wejściu Polski do Unii". Zastanawialiśmy się wspólnie, jak data 1 maja może wpłynąć na nasze życie zawodowe, co możemy zrobić, żeby wykorzystać pojawiające się szanse i zredukować zagrożenia. A może nic się nie zmieni i cały ten szum jest niepotrzebny?

 

Spotkanie rozpoczęły wypowiedzi naszych gości: Pawła Gierycza z Ośrodka Przetwarzania Informacji, Wojciecha Komudy z Deloitte & Touche i Krzysztofa Młynarskiego z zajmującej się bezpieczeństwem firmy TeleInformatica. Każdy z nich reprezentował inny punkt widzenia: Paweł Gierycz jest klientem informatyki od dawna współpracującym z wieloma instytucjami europejskimi; Wojciech Komuda pracuje w firmie konsultingowej o zasięgu światowym, zaś Krzysztof Młynarski reprezentuje niewielką firmę z polskiego sektora IT.

 

Zarówno goście, jak i uczestnicy spotkania raczej zgodnie wyrażali pogląd, że data wejścia Polski do Unii nie przyniesie żadnych natychmiastowych drastycznych zmian. Paweł Gierycz stwierdził wręcz, że dla niego prawdopodobnie nic się nie zmieni - po prostu OPI funkcjonuje od lat jako ośrodek europejski. Wojciech Komuda prognozował łatwiejszą wymianę informacji i lepsze, częstsze kontakty z innymi oddziałami Deloitta w Europie i na świecie. Nieco zaskoczył nas Krzysztof Młynarski, który planuje przeniesienie biura swojej firmy do Paryża - już obecnie Teleinformatica pracuje dla klientów francuskich, a zapotrzebowanie na usługi związane z bezpieczeństwem jest we Francji spore.

 

W towarzyskiej części spotkania indywidualne przepowiadanie przyszłości ułatwiła nam Future Machine (konstrukcja autorska Andrzeja Króla, jeszcze nieopatentowana). Każdy mógł zadać pytanie i uzyskać odpowiedz na poziomie (co najmniej) wyroczni delfickiej

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: strategie, 2004, UE, sprawozdania