// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Zbliża się konferencja Cloud Computing 2018 GigaCon

06.10.2018

Odsłon: 1765

Już 17 października (środa) odbędzie się warszawska konferencja Cloud Computing GigaCon. W programie kilka bardzo ciekawych prelekcji, które przeprowadzone zostaną przez doświadczonych ekspertów. Sponsorem głównym tej edycji zostały firmy Oracle Polska i Arrow ECS Polska, zaś partnerami firmy Oktawave i LOG System. Ponadto patronaty honorowe nad wydarzeniem objęły: polski oddział Cloud Security Alliance, Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Poland Section of IEEE Computer Society Chapter

 

Wszyscy wiemy o tym, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw otwiera się na technologie chmurowe, a co za tym idzie rozwiązania te cieszą się większym zainteresowaniem, ale także i zaufaniem. Model chmury  może być bardzo przydatny w codziennej pracy, ale ważne jest żeby narzędzia były odpowiednio dostosowane do potrzeb danej firmy czy instytucji, a użytkownicy umieli z nich umiejętnie i bezpiecznie korzystać.

 

Wybrane prelekcje konferencji

  • Next is Now – rola środowisk przetwarzania w chmurze w cyfrowych transformacjach dzisiejszych organizacji (Norbert Busch, Oracle Polska)
  • Jak nie przepłacić za chmurę? (Piotr Wąsikowski, Niezależny Ekspert)
  • Jak zautomatyzować procesy w firmie wykorzystując możliwości chmury (Przemysław Tomulik, LOG Systems)
  • Jak zbudować niezawodną infrastrukturę IT z wykorzystaniem chmury i systemu Oktawave DNS (Marcin Rudzki, Oktawave)
  • Jak mieć chmurę zgodną z RODO? (Anna Hoffmann i Monika Bogdał, Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy)
  • Cztery twarze nowoczesnego CIO – Jak nowoczesne technologie mogą zmienić CIO w partnera biznesowego, na przykładzie wdrożeń usług chmurowych (Krzysztof Wykręt, Hochtief Polska)
  • Zmigrowałeś się do chmury? Wyzwania dnia drugiego, czyli jak nie wpaść w pułapkę chaosu? (Rafał Małanij, Niezależny Ekspert)

 

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować na stronie http://gigacon.org/event/cloud_waw_18

 

Warto również dołączyć do wydarzenia na Facebooku, gdzie pojawiają się informacje o aktualizacjach w programie: https://www.facebook.com/events/1895194243882110/

 

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: zaproszenia, chmura, 2018