// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Pułtusk: za nami XX edycja konferencji KKIO

05.10.2018

Odsłon: 1721

Krajowa Konferencja Inżynierii Oprogramowania (KKIO) to jedna z najstarszych polskich serii konferencji poświęconych złożonym zagadnieniom technicznym rozwoju oprogramowania. Trwa od roku 1999 i niezmiennie Jest organizowana pod patronatem PTI.  Dwudziesta z rzędu edycja KKIO odbyła się w tym roku 27-28 września w kameralnych wnętrzach Domu Polonii w Pułtusku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasło przewodnie tegorocznej konferencji brzmiało: Inżynieria oprogramowania systemów: badania i praktyki . Jak co roku celem KKIO 2018 było stymulowanie badań i promocja współpracy pomiędzy przedstawicielami nauki i przemysłu oraz instytucji rządowych.


Konferencję otworzyli dr hab. Piotr Kosiuczenko (na zdjęciu z otwarcia stoi po lewej) prof. Wojskowej Akademii Technicznej oraz dr hab. inż. Zbigniew Zieliński (stoi po prawej), prof. WAT, jednocześnie prodziekan ds. naukowych tej uczelni. Oficjalnym językiem konferencji był angielski. Wykład otwierający Software engineering – problems and challenges wygłosił prof. dr hab. inż. Zbigniew Huzar. Obrady w ramach konferencji trwały dwa dni i zostały podzielone na szereg sesji tematycznych. Zgłoszone referaty, które zostały zrecenzowane pozytywnie, zebrano w publikacji Engineering Software Systems: Research and Praxis pod redakcją Piotra Kosiuczenki i Zbigniewa Zielińskiego wydanej w serii Advances in Intelligent Systems and Computing wydawnictwa Springer. Na szczególne uznanie zasługuje komitet organizacyjny konferencji w tym dr inż. Andrzej Stasiak z Wojskowej Akademii Technicznej oraz dr inż. Waldemar Graniszewski z Politechniki Warszawskiej za wkład w przygotowanie i przeprowadzenie konferencji.

 

W trakcie konferencji podziękowano osobom które wniosły szczególny wkład w organizację i rozwój konferencji KKIO począwszy od jej pierwszej edycji. Byli to: Zbigniew Huzar, Janusz Górski, Piotr Kosiuczenko, Lech Madeyski, Hanna Mazur, Zygmunt Mazur, Jerzy Nawrocki, Cezary Orłowski, Zdzisław Szyjewski, Michał Śmiałek, Bartosz Walter, Krzysztof Zieliński. (Marek Bolanowski/ad)
 

Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie http://kkio.pti.org.pl.

 

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: oprogramowanie, sprawozdania, programowanie, 2018