// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Scalar 2018 już za nami

22.05.2018

Odsłon: 2019

Scalar jako jedno z największych wydarzeń związanych w programowaniem w narzędziach języka Scala w Europie Środkowej, od 2014 roku gromadzi programistów z całego funkcjonalnego świata. Na konferencyjnej scenie występują specjaliści-praktycy, związani z programowaniem lub tworzeniem języka.

 

 

 

Wiele prezentacji, które zostały wygłoszone w trakcie Scalara 2018 można obejrzeć w liście odtwarzania Youtube tutaj.

 

Piąta edycja wydarzenia odbyła się w dniach 6-7 kwietnia 2018 roku, w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym POLIN. W tym roku, tej dwudniowej konferencji, dodatkowo towarzyszyły całodniowe warsztaty prowadzone przez Krzysztofa Ciesielskiego oraz Marcina Matuszaka, a także dwudniowe szkolenie Johna A. de Goes.

 

Głównym celem przyświecającym wydarzeniu jest wymiana wiedzy oraz zainicjowanie dyskusji na temat ekosystemu języka Scala. Zgodnie z myślą przewodnią: Latest Scala Trends & Use-Cases, uczestnicy (blisko 500 entuzjastów i ekspertów IT z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Austrii, Słowenii czy Francji) mogli usłyszeć dwadzieścia cztery prezentacje i sześć półtoragodzinnych warsztatów.

                                                                                                                                  Adam Warski

 

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: wideo, sprawozdania, programowanie, 2018