// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Wszechkanałowa ankieta terminologiczna Kolegi Wacława Iszkowskiego

21.02.2018

Odsłon: 2030

Każdy ruch myśli w kierunku terminologii informatycznej jest dobry i ważny. Dlatego najuprzejmiej zachęcamy Wszystkich do odpowiedzi na ankietę terminologiczną, którą opracował niedawno kol. Wacław Iszkowski. W ankiecie znajduje się kilkadziesiąt terminów, z którymi doświadczamy większych lub mniejszych kłopotów w branży informatycznej. Wypełnienie ankiety polega na dopisaniu w pliku edytowalnym słów polskich, które się proponuje w zamian za terminy angielskie, a niekiedy odwrotnie. Następnie należy ankietę odesłać do niżej podpisanych. Ankieta jest dostępna tutaj jako plik docx. Można ją też znaleźć na stronach domowych kolegi Wacława

 

http://iszkowski.eu/ankieta-terminologia

 

Na życzenie wysyłamy ankietę w innych formatach niż docx. Dla zwolenników narzędzi interaktywnych polecamy stronę, która stanowi pilotaż rozwijany pod opieką sekcji terminologicznej PTI (ST-PTI) oparty na mechanizmach Mediawiki

 

https://terminologia.miraheze.org/wiki/Kategoria:Termin_angielski

 

lub

 

https://terminologia.miraheze.org/wiki/Kategoria:Termin_polski

 

gdzie niektóre z terminów można już znaleźć wprowadzone lub sobie samemu wpisać bez zalogowania (zresztą dowolne inne także). Zalecamy w tym przypadku podpisanie się chociaż w komentarzu, bo potem będzie trudno ustalić autorów dobrych pomysłów.

 

Bylibyśmy wdzięczni za wypełnienie ankiety i odesłanie jej nam do 15 marca 2018. Po tym czasie w ramach prac ST-PTI zamierzamy opublikować podsumowanie i wnioski z przeprowadzonego sondażu.

 

Łączymy wyrazy szacunku

 

Andrzej Dyżewski – Przewodniczący Sekcji Terminologicznej PTI (ady.dlapt (at) gmail.com)

 

Wacław Iszkowski (waclaw (at) iszkowski.pl)

 

ps: prośbę naszą rozsyłamy w wielu kanałach, w związku z czym z góry przepraszamy za nadmiarowość.

 

Kategorie: Polecamy Tagi: terminologia, 2018