// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Odszedł redaktor Tomasz Zieliński

13.01.2018

Odsłon: 2343

12. stycznia zmarł znany w środowisku informatyków redaktor Tomasz Zieliński (1957-2018). Edukację średnią pobierał na warszawskim Wierzbnie w Liceum Ogólnokształcącym Modzelewskiego (ob. Goethego). Absolwent wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (IDiM, ZDUiL). Jego praca dyplomowa Usprawnienie warunków komunikacyjnych na terenach starych obszarów mieszkaniowych (1982) nosiła znamiona nowatorskiej. Proponowała bowiem konkretne rozwiązania organizacyjne na terenie warszawskiego Górnego Mokotowa. Zaraz po studiach był zatrudniony w ówczesnym Instytucie Kształtowania Środowiska (obecny IOŚ). Związany z wydawnictwem Lupus od początku (1989) do końca jego istnienia. Współtwórca czasopisma informatycznego PCkurier, w latach 1991-1994 jego redaktor naczelny. Założyciel i redaktor naczelny CRN Polska. Po rozwiązaniu wydawnictwa Lupus (2004), organizował i współorganizował inne tytuły czasopism, zawsze blisko związanych z informatyką i komputerami. Najpierw miesięcznik PC Format (2005-2007), potem magazyn komputerowy Next (2007-2009) - obydwa w wydawnictwie Bauer. Ostatnio świadczył usługi konsultanta w dziedzinie mediów elektronicznych. Niezmiennie sympatyzował z Polskim Towarzystwem Informatycznym. Sprawozdania z konferencji PTI często gościły na łamach prowadzonych przez Niego czasopism. (ady)

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 25. stycznia (czwartek)  o godz. 13.00 w kościele św. Karola Boromeusza przy Starych Powązkach.  Po mszy nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego (kwatera 282-2-9).

 

Rodzina prosi, aby zamiast kwiatów wesprzeć datkami Fundację Aktywizacja, będącą kontynuacją Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo (będzie skarbonka na miejscu).

 

(foto: Zbigniew Paluch)

Kategorie: Ważne Tagi: odeszli, 2018