// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Klub Informatyka: "Rejs z PTI" (relacja)

08.07.2003

Odsłon: 1637

Lipcowe spotkanie Klubu Informatyka odbyło się w River Cafe, na statku przycumowanym do brzegu Wisły na wysokości Zamku Królewskiego. Było kolejna okazja do spotkania informatyków i ich przyjaciół, a ciepła atmosfera na statku sprzyjała integracji (również międzynarodowej). Mimo wakacyjnego terminu pojawiło się sporo osób.

 

W regatach na stole ścigały się wyłonione wcześniej przez uczestników problemy środowiska informatycznego. Celem było uszeregowanie problemów według ich ważności. Wynik rankingu był nieco zaskakujący, a wyglądał następująco:

 

  1. Brak jednoznacznej terminologii (rozmawiamy ze sobą i z klientem nie rozumiejąc się nawzajem);
  2. Trudno jest (no comments...);
  3. Nie ma roboty;
  4. Nierealistyczne terminy (sprzedawane przez handlowców, wymagane przez klientów itd.)
  5. Nieuczciwy marketing;
  6. Nie ma ludzi do roboty (nie, nie jest to sprzeczne z punktem 3 - chodzi o to, ze trudno jest znaleźć osobę o konkretnych kwalifikacjach);
  7. Niekompetencja twórców prawa.

 

Obejrzeliśmy także film "Rejs" Marka Piwowskiego i wzmocniliśmy się kilkoma metrami piwa. Dała się zauważyć silna zależność między stopniem integracji a liczbą metrów piwa, precyzyjne określenie charakteru zależności na razie nie jest znane. Niektórzy omówili również w ramach spotkań bilateralnych rozmaite sprawy biznesowe, łącząc przyjemne z pożytecznym.

 

Bardzo wielkie podziękowania należą się Rafałowi, który zapewnił całość sprzętu do projekcji filmu. Dziękujemy też Wojtkowi, bez którego sprzęt nie dojechałby z Łomianek na statek. 

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: po godzinach, 2003, sprawozdania