// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Edukacja informatyczna z myślą o gospodarce

27.10.2017

Odsłon: 1650

Biznes i Edukacja w IT - modele przyszłości. Forum współpracy sektora IT z edukacją”.  Taki tytuł nosiła konferencja Rady Sektorowej IT, przeprowadzona 26 bm. w warszawskim Centrum Badawczo-Rozwojowym firmy Samsung (budynek Warsaw Spire).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Perspektywa z konferencyjnej sali posiedzeń.

 

Podczas konferencji, przez którą przewineło się ok 100 gości, przeprowadzono dwie dyskusje panelowe. Ponadto obecni mogli wysłuchać kilkunastu, bardzo różnorodnych, wystapień indywidualnych na temat karier w informatyce i potrzeb biznesu odnośnie wykształcenia osób w tej dziedzinie. W trakcie konferencji zorganizowano Edu Mixer – warsztat networkingowy mający na celu skojarzenie osób reprezentujących edukację z osobami pochodzącymi z biznesu.

 

Wśród zaproszonych gości znajdowali się reprezentanci Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), a także inni przedstawiciele środowiska akademickiego, firm z sektora IT i uczelnianych biur karier. Otwarcia konferencji dokonali dwaj prezesi: Włodzimierz Marciński (PTI) oraz Borys Stokalski (PIIT).

 

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: zarządzanie, edukacja, 2017, sprawozdania


// galeria