// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Klub Informatyka: "Machamy z trybuny" (relacja)

19.05.2003

Odsłon: 1797

Klub Informatyka uczcił niedawne święto Pracy na kolejnym spotkaniu, które odbyło się w "Honoratce" na Miodowej.

 

Tematem przewodnim była praca w branży informatycznej - w tym dość kryzysowym wciąż okresie chcieliśmy wnieść nieco optymizmu do naszych rozmyślań o karierze zawodowej. Dlatego też zaprosiliśmy do udziału w spotkaniu osoby, którym się powiodło, choć ścieżka zawodowa każdej z nich była inna.

 

W pierwszej części spotkania nasi goście: Grażyna Szlapin, Jacek Gajewski, Rafał Mikolajczak i Aleksander Wyka opowiadali o tym, co aktualnie robią. Mówili też, o czym marzą, co wpłynęło na ich karierę, co było działaniem świadomym, a co dziełem przypadku. Wspominali o pasji, z jaką realizują swoje cele - i to chyba najbardziej ich wszystkich łączy.

 

Po części oficjalnej przeszliśmy do artystycznej. Cztery zespoły zagrały w PTI-poly - informatyczną mutację Monopoly - rozgrywka była naprawdę ostra, a jej rezultat nieco zastanawiający. Wygrał zespół, który najwięcej czasu spędził w więzieniu... Zwycięski zespół kupił kilka firm, zatrudnił w nich pracowników, a potem spokojnie zza krat obserwował, jak konkurenci płacą za ich usługi.

 

PTI-poly w wersji elektronicznej (plansza, zasady gry, banknoty) będzie dostępna na stronie Oddziału Mazowieckiego (www.pti.org.pl/om) - może przyda się organizatorom innych spotkań około informatycznych.

 

Bardzo dziękujemy Krzyśkowi Kowalczykowi i Ani Ostaszewskiej, którzy wykonali znakomitą większość prac organizacyjnych i związanych z produkcją gry. Cieszymy się też z obecności członków Internet Society i mamy nadzieję, że będzie to początek naszej współpracy.

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: 2003, ISOC, zatrudnienie, gry, sprawozdania