// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Majowy Klub Informatyka: Projektowanie interakcji, HCI, User Experience – dziś i jutro

23.05.2017

Odsłon: 2989

Oddział Mazowiecki PTI we współpracy z Katedrą Multimediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych zapraszają na ostatni przed wakacjami Klub Informatyka 23 maja br. Klub poświęcony będzie wybranym zagadnieniom projektowania urządzeń i programów  komputerowych w taki sposób, aby można było z nich korzystać (co jak wiemy z doświadczenia, nie zawsze się udaje projektantom). Miłośnikom historii nauki można przypomnieć, że pionierem ergonomii i twórcą tego pojęcia był Wojciech Bogumił Jastrzębowski (1799-1882), profesor botaniki, fizyki, zoologii i ogrodnictwa, autor opublikowanej w 1857 r. rozprawy "Rys ergonomji czyli nauki o pracy, opartej na prawdach poczerpniętych z Nauki Przyrody". Na naszym klubowym spotkaniu zajmiemy się jednak współczesnymi aspektami projektowania programów, interfejsów użytkownika i serwisów multimedialnych.     

 

Sukces rynkowy współczesnego produktu informatycznego jest uzależniony od akceptacji produktu przez użytkownika końcowego. Na dzisiejszym nasyconym rynku spośród produktów o porównywalnych parametrach klienci wybierają rozwiązania łatwe do obsługi, atrakcyjne wizualnie i użyteczne oraz dobrze dopasowane do indywidualnego sposobu użytkowania lub stylu życia.


Zagadnienia Interakcji człowiek-komputer (HCI) obejmują projektowanie metod interakcji, doskonalenie użyteczności produktów i rozwiązań informatycznych, a także dostarczanie takich produktów interaktywnych, aplikacji i usług, które będą wywoływać u użytkowników pozytywne doświadczenia (User Experience) oraz zwiążą użytkownika lub klienta z danym rozwiązaniem i jego dostawcą.


Spotkanie w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych przybliży te zagadnienia nie tylko poprzez omówienie nowych trendów w projektowaniu interaktywnych rozwiązań IT, ale przede wszystkim poprzez demonstrację systemów (gier, usług, narzędzi) wykorzystujących nowe techniki interakcji oraz nowe metody projektowania.


Prelegentami będą prof. Marcin Sikorski i prof. Krzysztof Marasek oraz grono współpracowników Katedry Multimediów PJATK.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tymi zagadnieniami. Spotykamy się 23 maja o godz. 18:00Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych przy ul. Koszykowej 86.  Licząc na sporą frekwencję, zmieniliśmy salę na Dużą Aulę na parterze, przy wejściu do głównego budynku.

 

Budynek PJATK w nocy

Budynek Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie;

zdjęcie udostępnione przez PJATK.

 

Program merytoryczny zaczyna się o godz. 18:30.

 

W programie:

 • Prelekcja: M. Sikorski, K. Marasek „Projektowanie interakcji, HCI, User Experience – dziś i jutro"
 • Sesja demo + dyskusje:
  • M. Wichrowski: Ekosystem sterowania urządzeniami USG.
  • M. Wichrowski: Przykłady dostępnych aplikacji mobilnych (projekt OpenArt, projekty studenckie)
  • M. Wichrowski: aplikacje do prototypowania
  • M. Wichrowski: zdalne testowanie aplikacji mobilnych
  • M. Wichrowski: rzeczywistość wzbogacona (AR)
  • D. Sadowski: aplikacje VR
  • Ł. Brocki: interfejsy głosowe
  • M. Kleć: platforma internetowa do zbieranie informacji o upodobaniach muzycznych
  • ...

 

Dojazd dla preferujących komunikację miejską: liczne przystanki różnych linii przy Placu Zawiszy.

 

Klub już tradycyjnie będzie filmowany. Wiąże się to każdorazowo z wyrażeniem przez wszystkich uczestników Klubu zgody na takie wykorzystanie ich wizerunku. Wiele filmów z poprzednich Klubów Informatyka można znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI we wszystkich informacjach noszących tag wideo.

 

Wstęp wolny, zapraszamy. Jak zawsze ze względów logistycznych prosimy o zgłoszenie obecności pod adresem: omaz(at)pti.org.pl

 

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie: Klub Informatyka, Polecamy Tagi: dostępność, użyteczność, 2017, zaproszenia, HCI, User Experience, Projektowanie interakcji