// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Nasz człowiek prezesem PIIT

04.04.2017

Odsłon: 1532

30 marca 2017 w Warszawie odbyło się XXVII Zwyczajne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji (PIIT). W wyniku wyborów prezesem PIIT został nasz kolega Borys Stokalski (Modzelewska i Paśnik). Borys był prezesem Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego przez dwie kadencje, w latach 2008-2014. Ma więc doświadczenie zarówno pracy w biznesie, jak i pro publico bono.

 

Borys Stokalski jest absolwentem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1988-1993 był wykładowcą Instytutu Informatyki UW, współtworząc program nauczania w obszarze Human-Computer Interaction. W 1991 roku został jednym ze współzałożycieli firmy edukacyjnej, a potem konsultingowej Infovide. Od 1997 r. pełnił funkcję prezesa zarządu spółki. Metody konsultingowe opierał m.in. na współpracy partnerskiej z Cutter Consortium. W 2006 r. po połączeniu Infovide i Matrix.pl objął stanowisko wiceprezesa zarządu spółki Infovide-Matrix, a potem kilkukrotnie jej prezesa. W 2015 r. aktywa spółki przeniesiono na Asseco Poland.

Kategorie: Polecamy Tagi: wyróżnienia, 2017