// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

JRC - szanse, strategie, możliwości, przeszkody

24.03.2017

Odsłon: 5165

Zgodnie z zapowiedziami 21 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbył się Klub Informatyka Oddziału Mazowieckiego PTI. Podczas Klubu omówiono zagadnienia związane z realizacją strategii Komisji Europejskiej na rzecz utworzenia Jednolitego Rynku Cyfrowego. Inicjatywa ta została ogłoszona w maju 2015 r. Wiele szczegółowych informacji na jej temat można znaleźć chociażby tutaj.  Marcowy Klub Informatyka zorganizowany został w ścisłej współpracy z DELab UW,

 

Wystąpiły trzy osoby zaproszone bądź delegowane przez DELab. W kolejności wystąpień były to:  Katarzyna Śledziewska (ekonomista DELab i dyr. zarządzająca), Katarzyna Wiśniewska–Rosik (ekonomista, ekspert MSZ), Joanna Mazur (prawnik DELab). Szczegółowe ich profile prezentowaliśmy już tutaj. Według organizatorów w wydarzeniu uczestniczyło 45 osób.

 

 

Słuchacze otrzymali solidną dawkę danych statystycznych na temat rozwoju rynku cyfrowego w Europie i w Polsce. Mogli się też dowiedzieć, przynajmniej ogólnie, jakie obecnie występują przeszkody w rozwoju rynku cyfrowego, a także zastanowić się jakie szanse w tym obszarze mają polskie przedsiębiorstwa, również małe i średnie (MŚP).

 

Obok oceny szans polskich przedsiębiorstw na uczestnictwo w JRC sporo miejsca poświęcono też ograniczeniom: zarówno ekonomicznym, organizacyjnym, jak i prawnym.  (ady)

 

Zobacz także:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W przerwie Klubu Informatyka o/Maz PTI: szczęśliwe prelegentki (od lewej): Katarzyna Śledziewska, Joanna Mazur, Katarzyna Wiśniewska–Rosik oraz równie szczęśliwy organizator, kol. Marcin Paprzycki.

 

_______

 

Klub był niemal w całości filmowany. Oto nasze wideomateriały:

 

JRC omawia Katarzyna Śledziewska (18:08).

 

 

 

Zagadnienia prawne JRC przedstawia Joanna Mazur (12:12)

 

Negocjujemy, żeby móc publicznie pokazać więcej materiałów z tego wydarzenia.

Ale już wiemy, że nie będzie łatwo.

 

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: wideo, prawo, zarządzanie, UE, 2017, handel elektroniczny, sprawozdania