// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Posiedzenie Zarządu OMaz PTI 29 listopada 2016 r.

29.11.2016

Odsłon: 1500

Posiedzenie odbyło się w siedzibie ZG PTI.

Obecni: Anna Cetnarowicz-Jutkiewicz, Andrzej Dyżewski (zdalnie), Tomasz Kulisiewicz, Marcin Paprzycki. Gość: Paweł Strawiński (koordynator ECDL Warszawa)

 

Omówiono następujące sprawy:

 

1. Klub Informatyka

Omówiono stan przygotowań do Mikołajkowego Klubu Informatyka połączonego z sesją na WEiTI PW poświęconą działalności prof. Zdzisława Pawlaka.

Wstępnie ustalono termin i tematykę styczniowego Klubu Informatyka. KI na temat jakości i testowania programów informatycznych planowany jest na 17 stycznia 2017 r. na Wydziale MiNI PW. Marcin Paprzycki poinformował, że wydział może przejąć koszty poczęstunku.

W zależności od dostępnych wykładowców i partnerów tematami następnych KI mogą być patentowanie oprogramowania, zagadnienia związane z robotyką (ew. współpraca z PIAP).

 

2. Strona WWW OMaz

Andrzej Dyżewski i Tomasz Kulisiewicz przedstawili stan realizacji umowy na zmiany CMS i strony. Po dyskusji ustalono, że z listy planowanych i dokonanych zmian OMaz przekłada na później uzupełnienie strony o kalendarz z możliwością pobierania terminów wydarzeń, pozostawiając do realizacji tylko prosty kalendarz. Możliwość uruchomienia forum pozostawiono do późniejszej decyzji. Andrzej Dyżewski zadeklarował współudział w stworzeniu dokumentacji CMS we współpracy z autorami oprogramowania. Przygotowywany jest nowy logotyp KI na stronę WWW OMaz.

 

3. Inne obszary działalności

Sektorowa Rada ds Kompetencji IT - Tomasz Kulisiewicz przedstawił cele i strukturę Rady – dofinansowanego przez PARP projektu prowadzonego przez PTI wraz z partnerem, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji. Poinformował, że inauguracyjne posiedzenie Rady odbędzie się w siedzibie PTI 15 grudnia 2016 r.

Porozumienie o współpracy z ICAAN – ustalono, że porozumienie może być przedłużane automatycznie, jeśli strony nie postanowią inaczej.

FedCSIS – OMaz ufunduje opłatę konferencyjną dla 1 osoby (w formie voucheru)

 

4. Sprawy członkowskie

Tomasz Kulisiewicz przygotuje na stronę WWW komunikat o członkach OMaz przyjętych w 2016 roku. Inne sprawy członkowskie zostaną omówione w trybie elektronicznym.

 

5. Terminy posiedzeń OMaz w 2017 r.

Pierwsze posiedzenie odbędzie się w styczniu. Termin zostanie ustalony w trybie elektronicznym. Na pierwszym posiedzeniu zostaną ustalone terminy następnych posiedzeń pierwszej połowy roku.

 

Kategorie: Posiedzenia Zarządu OMaz Tagi: 2016, plany