// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Sekcja eZdrowie zaprasza na dyskusję o polskiej wersji systemu EASTIN

27.10.2016

Odsłon: 1894

Sekcja PTI eZdrowie, we współpracy z Oddziałem Mazowieckim PTI oraz Polskim Oddziałem IEEE Computer Society, zaprasza w czwartek 27 października 2016 r. o godz. 14:00, na spotkanie na temat systemu EASTIN,  które odbędzie się w Warszawie w Instytucie Badań Systemowych PAN przy ulicy  Newelskiej 6, tutaj mapka dojazdu

 

Europejska Sieć Informacji o  Technologiach Rozwiązujących Problemy Ciężkiej Niepełnosprawności i  Autonomii EASTIN (European  Assistive Technology Information Network ) www.eastin.eu powstała w  wyniku inicjatywy europejskiej, polegającej na zintegrowanej  informacji (we wszystkich narodowych  językach unijnych) o wyrobach  wspomagających, produkowanych we wszystkich państwach należących do UE. 

 

Niestety, z przykrością obserwujemy, że chociaż od wielu lat  istnieje  gotowy do użycia polski interfejs w tym systemie, to ze strony  polskiej nie podjęto stosownych działań, co objawia się brakiem opisów  polskich produktów w systemie EASTIN. Jak wynika z informacji zawartych na stronie EASTIN kluczem do korzystania z systemu jest wystawienie przez konkretne państwo swojego reprezentanta narodowego, czyli instytucji zajmującej się wprowadzaniem stosownych danych do  systemu i biorącej odpowiedzialność za ich bieżącą konserwację i  aktualność. Dane te w postaci opisów produktów zamieszczane są w  języku narodowym oraz w języku angielskim. Dane te są ważne dla  praktycznie każdej rodziny w naszym kraju, albowiem wszyscy się  starzejemy i  kiedyś rozwiązania wspomagające stają się przedmiotem  uwagi każdego z nas. A szczególnie dotyczy to osób niepełnosprawnych  i ich rodzin, polskich producentów, kadry rehabilitacyjnej itd. Porządek spotkania przewiduje:

 

  1.  Prezentację systemu EASTIN
  2.  Warunki przystąpienia do EASTIN
  3.  Zapoznanie ze strategią EASTIN

 

Chcemy umożliwić uczestniczenie w spotkaniu zdalnie, dlatego prosimy o informację zwrotną, czy jest takie zapotrzebowanie. 

 

Prosimy o potwierdzanie obecności. Potrzebujemy tej informacji,  aby można było zorganizować odpowiednią ilość herbaty, kawy, ciastek. Wszystkie zgłoszenia można przesyłać pod adres mejlowy omaz(at)poczta.pl, a na pewno zostaną przekazane organizatorom.

 

 

Kategorie: Polecamy, Konferencje i seminaria Tagi: 2016, zdrowie, dostępność, użyteczność, EASTIN, zaproszenia