// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Listopadowy Klub Informatyka - Od Elektronicznej Dokumentacji Medycznej do archiwum głębokiego

08.11.2016

Odsłon: 1939

Aspiracje społeczeństwa wymagają korzystania z możliwości powszechnego stosowania technik bardzo sprawnego gromadzenia danych i informacji we wszelkich obszarach, a w szczególności w obszarze ochrony zdrowia. W tej bowiem dziedzinie jakość informacji i szybkość jej pozyskiwania mają bezpośrednie znaczenie dla szybkości udzielania pomocy zdrowotnej. W skrajnych przypadkach - ratowania życia - czas i jakość (aktualność informacji o stanie zdrowia pacjenta) mają kluczowe
znaczenie. Z tego między innymi powodu tworzone muszą być elektroniczne dokumenty - czytelne, jednoznaczne, wiarygodne, możliwe do szybkiego zdalnego udostępniania, rozliczania kosztów itd.

Jednak dokumenty muszą być bezpiecznie składowane, i to w perspektywie dziesiątków lat, a nawet wieczyście.

Ponieważ mowa o dokumentach elektronicznych, rzecz jest nietrywialna i jednocześnie niezwykle ciekawa, choćby dlatego, że styczeń 2018 r., kiedy to ochrona zdrowia ma przejść na prowadzenie dokumentacji medycznej wyłącznie w postaci elektronicznej, wcale nie jest terminem tak odległym.

 

Listopadowe spotkanie klubowe poświęcone będzie zarówno problematyce specyficznych dokumentów medycznych, jak i tzw. archiwom głębokim, z których dokumenty uzyskiwane są nie "na życzenie" a "na zamówienia".


Jaka to różnica? Przyjdź, a się dowiesz...

 

Tematykę  tworzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), struktur dokumentów oraz systemów ich wymiany omówi Paweł Masiarz, natomiast koncepcję archiwum głębokiego i istotę jego działania przedstawi dr Jerzy Piotr Walczak.

 

Zachęcamy do przygotowania trudnych pytań - odpowiedzi mogą być zaskakujące!

 

 

Zapraszamy! Klub Informatyka odbędzie się 8 listopada w sali F202 Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 36.

 

Dla tych, którzy tam jeszcze nie byli: WSM Kawęczyńska jest tu - niedaleko pętli tramwajowej linii 7 i 13 (przystanek Kawęczyńska-Bazylika) na warszawskiej Pradze.

Zaczynamy o 18:30.

 

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych wszystkich, którzy chcą wziąć udział, prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mailowym omaz(at)poczta.pl

Kategorie: Ważne, Klub Informatyka, Polecamy Tagi: zdrowie, archiwistyka