// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Maj: Klub Informatyka - Prawo Transhumanistyczne

17.05.2016

Odsłon: 2609

Tematem Klubu Informatyka OMaz PTI będzie Prawo Transhumanistyczne.

 

Na Klubie poświęconym tej tematyce będziemy się zastanawiali nad aspektami prawnymi związanymi z autonomicznych robotami i sztuczną inteligencją oraz kwestiami emulacji ludzkich mózgów. Jednym z głównych aspektów transhumanizmu jest łączenie się ludzi z maszynami, zarówno w materii fizycznej, biologicznej, jak i podmiotowości prawnej robotów i przejawów sztucznej inteligencji.

 

Wykład wprowadzający do tematu wygłosi Kamil Muzyka, działacz transhumanistyczny i doktorant nauk prawnych.

Tematem wykładu będą koncepcje i modele akademickie oraz umiejscowienie w obrocie prawnym działania autonomicznych robotów, teleprezencji, systemów sztucznej inteligencji oraz hipotetycznej emulacji mózgu. Kwestie te prezentowane będą zostaną na gruncie prawa polskiego i amerykańskiego, w materii prawa cywilnego, karnego, własności przemysłowej oraz teorii prawa.

 

Klub odbędzie się 17 maja  2016 r., tym razem o zwykłej godzinie - zaczynamy o 18:30.

 

Spotykamy się w Digital Economy Lab (DELab) Uniwersytetu Warszawskiego. A dokładnie: BUW, ul. Dobra 56/66, sala 254, II piętro (wjazd windą przy głównym wejściu do biblioteki - uwaga: zmiana sali w stosunku do pierwszego komunikatu!).

 

Logo DELab

Digital Economy Lab www.delab.uw.edu.pl (Laboratorium Gospodarki Cyfrowej) jest transdyscyplinarnym instytutem utworzonym przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego przy wsparciu firmy Google. DELab stanowi platformę współpracy i wymiany myśli pomiędzy akademią, biznesem i instytucjami publicznymi. Zajmuje się badaniem społecznego, ekonomicznego i kulturowego znaczenia cyfryzacji.

 

 

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych wszystkich, którzy chcą wziąć udział, BARDZO prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mailowym omaz(at)poczta.pl


 

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: transhumanizm, 2016, prawo, zaproszenia