// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Mikołajkowy Klub Informatyka - krótka relacja

17.12.2015

Odsłon: 2129

Tym razem  tradycyjne spotkanie mikołajkowe Oddziału Mazowieckiego PTI odbyło się w imponujących murach Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

 

Równie tradycyjnie połączyliśmy nasze Mikołajki z krótkim wstępem merytorycznym. Zapowiedzianą niespodziankę programową przedstawił - w imieniu Sekcji Terminologicznej PTI - Andrzej Dyżewski, animator i przewodniczący Sekcji. Na źródłowych przykładach pokazał  zaskakującą dawną pisownię kilku słów, które jakby się wydawało, już od lat istnieją w naszym dźwięcznym języku w znanej nam dziś formie. W głównej części Andrzej przypomniał informatyczne dyskusje terminologiczne, zwłaszcza z początków historii Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

 

W swobodnej dyskusji dorzuciliśmy kilka przykładów z naszego informatycznego i nieinformatycznego otoczenia językowego a potem przeszliśmy do głównych punktów spotkania:

 

  • losowania fantów
  • konsumpcji 
  • życzeń, kolęd i rozmów na przeróżne tematy.

 

Do zobaczenia na kolejnych Klubach Informatyka (najbliższy już 26 stycznia w CIOP) i oczywiście...

 

... na następnych Mikołajkach OMaz PTI (już za niecały rok!)

 


 

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: 2015, po godzinach, terminologia, sprawozdania