// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Styczniowy Klub Informatyka w CIOP: Wirtualna Rzeczywistość

26.01.2016

Odsłon: 3616

Tym razem gościć nas będzie Centralny Instutut Ochrony Pracy-⁠Państwowy Instytut Badawczy. 

 

Wykład pt. "Możliwości wykorzystania technik rzeczywistości wirtualnej w celach badawczych i praktycznych" oraz prezentację urządzeń i rozwiązań poprowadzi dr inż hab. Andrzej Grabowski, prof. w CIOP-⁠PIB, kierownik Pracowni Technik Rzeczywistości Wirtualnej w Zakładzie Techniki Bezpieczeństwa CIOP.

 

W wykładzie przedstawione zostaną najwaźniejsze korzyści, ale również problemy wynikające z wykorzystania technik rzeczywistości wirtualnej w celach badawczych i praktycznych, w tym szkoleniowych. Omówione zostaną rozwiązania sprzętowe i programowe stosowane w laboratoriach CIOP-⁠PIB w ciągu kilku ostatnich lat. 

 

Pokazane zostanie wykorzystanie bezprzewodowych gogli rzeczywistości wirtualnej, bezprzewodowych rękawic oraz wizyjnego systemu typu motion capture pozwalającego na przeniesienie ruchów człowieka do wirtualnego środowiska w czasie rzeczywistym.

Zaprezentowane zostaną przykłady zastosowań związanych m.in. ze szkoleniem, w tym przy wykonywaniu prac szczególnie niebezpiecznych, wspomaganiu rehabilitacji, numerycznej rekonstrukcji wypadków przy pracy, konstruowaniem symulatorów pojazdów oraz łączeniem świata wirtualnego i rzeczywistego z wykorzystaniem techniki zielonego ekranu.

Po wykładzie odbędzie się prezentacja następujących laboratoriów znajdujących się w budynku Tech-⁠Safe-⁠Bio:

 

  • Laboratorium Zanurzeniowej Rzeczywistości Wirtualnej
  • Laboratorium Symulatorów Pojazdów i Maszyn
  • Laboratorium  Badań w Zakresie Wspomagania Rehabilitacji Ruchowej.

 

Formalny adres to: 

 Centralny Instytut Ochrony Pracy - PIB

Warszawa, ul. Czerniakowska 16 (przyczółek Mostu Siekierkowskiego)

 

Spotykamy się w Budynku B (Laboratoria Tech-⁠Safe-⁠Bio), sala 143

 

Klub odbędzie się 26 stycznia 2016 r. - UWAGA: tym razem trochę wcześniej - zaczynamy o godz. 18:00!

 

Zapraszamy członków i sympatyków OMaz PTI. Ze względów logistycznych prosimy o zgłaszanie się pod adresem omaz(at)poczta.pl

 

Mapka dojazdu do CIOP

 

Kluby Informatyka to nieformalne spotkania informatyków zrzeszonych w Oddziale Mazowieckim Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Spotkania odbywają się od ponad 10 lat w różnych miejscach w Warszawie i mają charakter otwarty - każdy jest mile widziany, nawet jeżeli nie jest członkiem Towarzystwa. W Klubie Informatyka można spotkać naukowców, praktyków z branży IT, studentów informatyki, a także wszystkich zainteresowanych poznaniem środowiska informatycznego i szukających nowych inspiracji.

 

___________________

 

Klub był filmowany. Poniżej obszerne wideosprawozdanie

 

CIOP. Słowo od gospodarzy, wykład Andrzeja Grabowskiego. Czas trwania 52:31.

 

 

CIOP. Wizyta w laboratorium, dyskusja. Czas trwania 18:53.

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: roboty, wideo, 2016, zaproszenia, sprawozdania