// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Klub Informatyka XI.2015 - Czy studium wykonalności jest potrzebne w projekcie IT?

17.11.2015

Odsłon: 9135

Wraz z wejściem Polski do struktur UE pojawiła się możliwość finansowania projektów inwestycyjnych ze środków wspólnotowych i upowszechniło się pojęcie studium wykonalności znane przedtem w Polsce z nielicznych projektów Banku Światowego. Przez ostatnie 10 lat pojawiło się wokół tego tematu wiele różnych (często niejednoznacznych) opinii.

 

Uporządkowania pojęć i rozwiania mitów powstałych wokół tematu studium wykonalności w projekcie IT podjął się dr inż. Dariusz Bogucki, członek Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, autor książki „Studium Wykonalności. Poradnik” (w druku), współautor kilkunastu studiów wykonalności projektów, głównie z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym studium największego polskiego projektu ICT realizowanego w perspektywie 2007-13 tj. Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej.

 

W wykładzie wprowadzającym do dyskusji dr inż. Dariusz Bogucki poruszy następujące tematy:

 

  • Czy wykonalność przedsięwzięcia jest tym samym co możliwość jego realizacji?
  • Dlaczego badanie wykonalności jest istotne w przypadku projektów europejskich?
  • Czy można zaproponować schemat tworzenia studium wykonalności?
  • Studium wykonalności w projekcie, programie, portfelu.

 

Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.

Wykład zaczyna się o 18:30

Spotykamy się w gościnnych murach Wydziału Elektroniki i Teechnik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w sali nr 170 (po wejściu do hallu głównego w lewo do końca).

 

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych wszystkich, którzy chcą wziąć udział, prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mailowym omaz(at)poczta.pl

 

Zobacz także:

 

 

Kluby Informatyka to nieformalne spotkania informatyków zrzeszonych w Oddziale Mazowieckim Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Spotkania odbywają się od ponad 10 lat w różnych miejscach w Warszawie i mają charakter otwarty - każdy jest mile widziany, nawet jeżeli nie jest członkiem Towarzystwa. W Klubie Informatyka można spotkać naukowców, praktyków z branży IT, studentów informatyki, a także wszystkich zainteresowanych poznaniem środowiska informatycznego i szukających nowych inspiracji.    

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: 2015, PM, prawo, administracja, zaproszenia