// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Październikowy Klub Informatyka - Co ma wspólnego wyświetlacz w metrze z administracją publiczną

20.10.2015

Odsłon: 1866

Z powodu nieoczekiwanego wyjazdu naszego prelegenta musieliśmy zastosować plan B i zmienić temat naszego spotkania.

Zapraszamy na dyskusję na temat źródła problemów z wdrożeniami systemów informatycznych administracji publicznej.

 

Od połowy lat 90. administracja publiczna buduje wielkie systemy w kluczowych dziedzinach:  
podatki, cło, ubezpieczenia społeczne i ochrona zdrowia, główne rejestry ewidencyjne (obywatele, przedsiębiorstwa, pojazdy).

W ostatnich latach powstają ich wersje dla e-administracji, a niektórzy myślą nawet o m-administracji.

Jednak wdrożenia systemów idą opornie, są problemy ze sprawnością, terminami wdrożeń, utrzymaniem się w zakładanych budżetach. 

Z  systemami e-administracji jest dodatkowy problem - obywatele i przedsiębiorcy (a nawet administracja) korzystają z nich niechętnie, a liczba korzystających nie uzasadnia wysiłków i kosztów ich tworzenia.

Jakie są tego przyczyny? Co zrobić, żeby tak nie było?

 

Swoją hipotezę na temat przyczyn przedstawi Tomasz Kulisiewicz, prezentując wybrane tezy swojej pracy doktorskiej obronionej w czerwcu 2015 r. w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwerstytetu Warszawskiego.

 

Po wykładzie zapraszamy do dyskusji.

 

Termin i miejsce spotkania nie zmieniły się:  20 października w sali F202 Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 36 na warszawskiej Pradze.  

Dla tych, którzy tam jeszcze nie byli: WSM Kawęczyńska jest tu - niedaleko pętli tramwajowej linii 7 i 13 (przystanek Kawęczyńska-Bazylika).

Wykład zaczyna się o 18:30 

 

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ze względów logistycznych wszystkich, którzy chcą wziąć udział, prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa pod adresem mailowym omaz(at)poczta.pl

 

Kategorie: Klub Informatyka Tagi: 2015, prawo, administracja, zaproszenia