// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Posiedzenie Zarządu OMaz 17 marca 2015 r.

17.03.2015

Odsłon: 2157

Posiedzenie odbyło się w siedzibie ZG PTI. Udział wzięli członkowie zarządu a w części końcowej  - zaproszony gość, Paweł Strawiński, koordynator mazowiecki ECDL.

 

1. Sprawy członkowskie:

Zgłoszone zostały dwie kandydatury: Ewy Perłakowskiej oraz Dagmary Niemczyk (wprowadzający: Kajetan Wojsyk i Tomasz Kulisiewicz). Wobec braku kworum głosowanie zostało przeprowadzone w formie elektronicznej, w jego wyniku  obie kandydatki zostały przyjęte uchwałą nr 4/2015 Zarządu OMaz

Anna Cetnarowicz-Jutkiewicz (ACJ) przedstawi dwie listy na podstawie wpłat składek:

  • upoważnionych do bezpłatnego wstępu na RBD 2015 na podstawie wpłaty do końca lutego br.
  • osób, które wpłaciły składki do 15 marca - losowanie zaproszeń na Galę SDSI 2015 zostanie przeprowadzone po ustaleniu liczby  zaproszeń, które Zarząd OMaz będzie mógł przeznaczyć na ten cel.

Małgorzata Kalinowska-Iszkowska (MKI) poinformowała, że postulat podziału składki na części proporcjonalne np. kwartalne został przez ZG odrzucony i nie wszedł do propozycji zmian w statucie.

 

2. Kontrola finansów OMaz

ACJ poinformowała o kontroli sprawozdania finansowego OMaz przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną i o tym, że KR z uznaniem przyjęła sprawozdanie.

 

3. Informacja o udziale w wyjazdowym posiedzeniu ZG PTI 

Tomasz Kulisiewicz (TK) poinformował o sprawach poruszanych drugiego dnia (7 marca) wyjazdowego posiedzenia ZG - m.in konkursie na publikację z historii informatyki, przygotowaniach do wyboru partnera (biblioteki cyfrowej) do ulokowania archiwów Sekcji Historycznej PTI, dyskusji na temat miejsca Zjazdu Członków-Założycieli, stanu przygotowań do wdrożenia systemu EZD w ZG i postulatu OMaz włączenia do niego obsługi deklaracji członkowskich.

 

4. Kluby Informatyka

  • MKI przedstawiła stan przygotowań do kwietniowego KI w IMM (biometria): ustalenia z Krzysztofem Dzikiem z IMM dotyczące organizacji oraz części merytorycznej KI (3 x 10 minut wprowadzenia i dyskusja) oraz ustalenia dotyczące kosztów organizacji KI (sala, poczęstunek);
  • W ramach przygotowań do KI majowego podczas posiedzenia MKI i ACJ wstępnie umówiły się ze współautorką książki "Informatycy" na spotkanie koordynacyjne 9 kwietnia.

 

5. OMaz i ECDL - członkostwo egzaminatorów w PTI, konkursy szkolne 

  • Paweł Strawiński przedstawił kwestię członkostwa egzaminatorów, podkreślając, że nie ma zamiaru  ustalać obowiązku członkostwa. Zależy mu na tym, by związać z PTI najlepszych egzaminatorów, których obecność w OMaz PTI byłaby cenna dla oddziału i którzy sami chcą aktywnie działać w Oddziale. Obecni członkowie Zarządu OMaz poparli to stanowisko, pozostawiając Pawłowi Strawińskiemu wolną rękę w typowaniu i zapraszaniu egzaminatorów jako kandydatów do PTI. 
  • Paweł Strawiński zapowiedział, że podobnie jak w ub. roku, wystąpi o patronat OMaz nad konkursami dla uczniów gimnazjów.

Kategorie: Posiedzenia Zarządu OMaz Tagi: 2015, nowi członkowie, ECDL, sprawozdania