Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.
Z głebokim smutkiem zawiadamiamy, iż 3 lutego po krótkiej choć ciężkiej chorobie opuścił społeczność Oddziału Mazowieckiego PTI Kolega Włodzimierz Wypych. Programista, filozof i entuzjasta piśmiennictwa naukowo-technicznego.
Wszechstronnie wykształcony, studia zaczął na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej w 1966 r. Na początku lat 70. studiował na Uniwersytecie w Uppsali, a w 1976 r. uzyskał tytuł magistra na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Mówił biegle po angielsku, szwedzku i niemiecku.
W latach 1989-2012 specjalizował się w inżynierii tekstów i tworzeniu systemów informatycznych dla potrzeb wydawniczych. Był konsultantem technicznym ds. publikacji cyfrowych w kilku wydawnictwach, prowadził wiele projektów wydawniczych bazującyc... więcej »
Posiedzenie Zarządu OMaz PTI odbyło się 7 marca 2017 r. w siedzibie PTI w Warszawie
Obecni: Anna Andraszek, Anna Cetnarowicz-Jutkiewicz, Andrzej Dyżewski, Marcin Paprzycki, Tomasz Kulisiewicz, zaproszony gość Paweł Strawiński (koordynator mazowiecki ECDL)
Omówiono następujące sprawy:
1. Przygotowania do Walnego Zgromadzenia Członków OMaz
komunikat jest na stronie OMaz
wstępną wersję sprawozdania z działalności przygotuje na koniec marca Andrzej Dyżewski,
do ustalenia w trybie roboczym szczegóły organizacyjne (m.in. osoba prowadzącego, komisje),
zgodnie z odnośną uchwałą ZG PTI Oddział może wybrać 22 delegatów na Walny Zjazd PTI;
2. Sprawy członkowskie
Anna Cetnarowicz-Jutkiewicz przygotuje listę członków do wygaszenia członkostwa z powodu niepłacenia składek,
Za życia był w Polsce znanym naukowcem, ale nie był naukowcem sławnym. Pracował w licznych instytucjach, wykładał na wielu uczelniach, publikował, czynnie uczestniczył w wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jego sława pojawiła się najpierw za granicą, a dopiero później przyszła do kraju.
Otwarty na współpracę, kooperował z wieloma uczelniami w Polsce. Chętnie dzielił się swoją wiedzą, ale jednocześnie zawsze z zainteresowaniem zwracał się do tych, od których oceniał, że może się czegoś nauczyć. Unikał swarów. To powodowało, że zmieniał miejsca pracy częściej niż czynił to typowy naukowiec jego pokolenia.
Wykład o dorobku Zdzisława Pawlaka prowadzi podczas Klubu Informatyka Andrzej Skowron. Fot: mp.
Kiedy w 1982 r. Pawlak opublikował swoją klu... więcej »
Zapraszamy na grudniowy Klub Informatyka Oddziału Mazowieckiego PTI. Jego oficjalna część odbędzie się 6 grudnia (wtorek) w godzinach 18:00–20:00 w Audytorium Centralnym (AC) budynku Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 15/19 (czyli tu). Klub, który jest organizowany pod łaskawym patronatem Dyrektora Instytutu Informatyki WEiTI PW (prof. Jarosław Arabas), będzie poświęcony pamięci Zdzisława Pawlaka, w 90 rocznicę jego urodzin. Klub jest współorganizowany przez IEEE Computer Society.
Wykład poświęcony praktycznym zastosowaniom zbiorów przybliżonych wygłosi prof. Andrzej Skowron... więcej »
Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zapraszają na
V. Seminarium Sekcji Historycznej PTI pt. „Dzieje Internetu w Polsce”
Seminarium odbędzie się 14 maja 2013 r. w godz. 10:00–15:00 w Audytorium Centralnym Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 15/19, 00–665 Warszawa
Patronat nad seminarium objęła Pani Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.
Program seminarium
10:00–10:05 Powitanie uczestników (prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych)
10:05–10:20 Wprowadzenie (Jerzy S. Nowak, Tomasz Kulisiewicz)
10:20–10:40 Rozległe sieci komputerowe w świecie w latach ‘80. ... więcej »