Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Mistrzostwa Świata

Warsaw Eagles wicemistrzami świata w programowaniu zespołowym

27.05.2017

Odsłon: 158

Zespół MIMUW Warsaw Eagles w składzie Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski zajął drugie miejsce w finałach ACM-ICPC. Pierwsze pięć zespołów w finale rozwiązało 10 z 12 zadań i zgodnie z regulaminem o kolejności zadecydował najkrótszy łączny czas rozwiązania oraz czas zgłoszenia ostatniego z rozwiązań zaakceptowanych przez jury. W tym roku zwyciężył zespół petersburskiego Uniwersytetu ITMO. Pierwsze cztery ekipy zostały nagrodzone złotymi medalami ACP-ICPC.

Sześć zadań rozwiązała ekipa UWr1 Uniwersytetu Wrocławskiego (jedno z równorzędnych miejsc 14-20), 5 rozwiązanych zadań dało miejsce 21-34 zespołowi Jagiellonian krakowskiego UJ. Wśród 12 medalistów finałów były 4 zespoły z Rosji, 3 z Chin, 2 z Korei Płd i po jednym z Polski, Szwecji i Japonii. Jedno z zadań finałowych nie zostało rozwiązane przez żaden z zespołów uczestniczących w finale.

Każdy z zespołów uczestnicząc... więcej »

Kategorie: Polecamy Tagi: 2017, sprawozdania, ACM-ICPC, programowanie, Mistrzostwa Świata

Studenci WMIM UW po raz kolejny w światowym finale ACM-ICPC - trzymaliśmy kciuki

24.05.2017

Odsłon: 199

Warsaw Eaglelogo finałów ACM-ICPC 2017s, ekipa Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, jest jednym z trzech polskich zespołów, które biorą udział w tegorocznych 41. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM-ICPC). Wchodzący w skład Warsaw Eagles Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski prawo startu w finałach światowych zdobyli wygrywając w listopadzie ub. r. w Zagrzebiu Mistrzostwa Europy Środkowej.

W tym roku finał prestiżowej imprezy ACM-IPCP rozgrywany jest w Rapid City w Południowej Dakocie (USA). Wystartują 133 trzyosobowe drużyny studenckie reprezentujące uczelnie z 44 krajów z całego świata. Obok teamu UW w finale w Rapid City walczyć będą równi... więcej »

Kategorie: Polecamy Tagi: 2017, ACM-ICPC, programowanie, Mistrzostwa Świata