// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Konferencja o programowaniu w języku Scala w Warszawie przewidziana na kwiecień 2018

11.12.2017

Odsłon: 880

Oddział Mazowiecki PTI został patronem konferencji Scalar, która odbędzie się w Warszawie w dniach 6-7 kwietnia 2018. Organizowana przez SoftwareMill konferencja Scalar poświęcona jest językowi programowania Scala i jego ekosystemowi (Akka, Spark, programowanie funkcyjne). W roku 2017 na konferencji gościło ok. 500 uczestników z Europy, w tym oczywiście wiele osób z Polski.

 

Można już kupować bilety, jak również zgłaszać swoje prezentacje!

 

Szczegółowe dane o konferencji mozna znaleźć tutaj http://scalar-conf.com/

 

Język programowania Scala łączy w sobie programowanie obiektowe, znane m.in. z Javy, oraz programowanie funkcyjne, czerpiąc z takich języków jak Haskell czy OCaml. Rosnącą popularność Scala zawdzięcza głównie systemom backendowym i zagadnieniom Big Data. W pierwszy przypadku często zastosowanie znajduje Akka - zestaw narzędzi do programowania równoległego i rozproszonego. Akka umożliwia programowanie za pomocą aktorów, rozpowszechnione dzięki odnoszącem sukcesy językowi Erlang i bibliotece Erlang/OTP. Natomiast w sferze przetwarzania danych bardzo popularny jest Spark, będąc często nazywanym następcą Hadoopa, zapewniający środowisko do przetwarzania dużej ilości danych nie tylko gdy cały zestaw danych znany jest z góry, ale również strumieniowo.

 

 

 

 

 

______

 

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: zaproszenia, programowanie, 2018