// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

DEMIST'17 - szybko przyszło i już poszło...

25.11.2017

Odsłon: 1152

Około 250 osób przewinęło się 24 listopada przez II edycję konferencji DEMIST'17 Digital Economy – Management, Innovation, Society & Technology Gospodarka cyfrowa – zarządzanie, innowacje, społeczeństwo i technologie w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PTI było jednym z patronów tej imprezy, a kol. Kamil Sitarski z zarządu Oddziału Mazowieckiego - był odpowiedzialny za jej organizację z racji zasiadania w Komitecie Organizacyjnym. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Przyciągnęła jednak wykładówców z wielu innych instytucji, firm i ośrodków akademickich, np. Krakowa, Wrocławia, Torunia, Gdańska. KIlkanaście prelekcji, jedna sesja naukowa, dwie dyskusje panelowe, wręczenie nagród wyróżniającym się studentom w ramach Tygodnia Biznesu. Ten program musiał się zmieścić w planowanych 9 godzinach całego wydarzenia, w jednej sali plenarnej, bez sesji równoległych. Mówiono o najważniejszych zjawiskach i kierunkach zmian na rynku cyfrowym i ich wpływie na przyszłość zarządzania. W tym, między innymi, o rozwoju technologii 5G, miernikach digitalizacji rynku i przedsiębiorstw, zmianach przepisów o ochronie danych osobowych (RODO) i ich wpływie na gospodarkę cyfrową, trendzie technologicznym „cognitive computing” w zarządzaniu oraz trendach w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w e-marketingu.

 

Pierwszym prelegentem był prezes UKE Marcin Cichy (nb. absolwent WZ w jego poprzedniej formie), który prawie przez godzinę omawiał bieżący stan i perspektywy cyfryzacji widziane od strony regulatora rynku. Zwrócił uwagę, że nie wszystkie kraje inwestują w sieci 5G. Niektóre pozostają na poziomie 4G. Nasz regulator zamierza jednak wspierać rozwój w kierunku technik komunikacyjnych piątej generacji. Na temat  Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które wchodzi w życie  25 maja 2018 r., mówiły aż trzy osoby, w tym zastępca dyrektora departamentu zarządzania danymi Ministerstwa Cyfryzacji Maciej Kawecki oraz Michał Jaworski z polskiego oddziału Microsoft. Sesje panelowe dotyczyły kolejno: sztucznej inteligencji w marketingu cyfrowym oraz metod FinTech 2.0. W sesjach panelowych jako mówcy uczestniczyli miedzy innymi: dr inż. Marcin Kotarba z Politechniki Warszawskiej, dr hab. prof. ALK Grzegorz Mazurek, Regional Legal & Compliance Director PayU Bartosz Berestecki, właściciel Digitalkod Consulting Anna Kreiser.

 

Konferencję zorganizowali pracownicy WZ PW: dr inż. Artur Gąsiorkiewicz, nasz kolega, członek zarządu Oddziału Mazowieckiego PTI dr inż. Kamil Sitarski oraz Łukasz Pojezierski. Trzeba przyznać że dobrze zagrała infrastruktura CZIiTT, wraz z samą lokalizacją w centrum Warszawy. Nowa inwestycja jak widać właściwie pracuje na potrzeby nauki i wymiany wiedzy. Dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW zarówno otwierał, jak i zamykał drugą edycję tej interesującej konferencji, która - jak zapowiada się - wróci już za rok. (a)

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: prawo, zarządzanie, 2017, sprawozdania


// galeria