// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

Systemy inteligentne - seminarium środowiskowe MiNI

05.09.2017

Odsłon: 803

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (MINI PW) zaprasza na seminarium środowiskowe Systemy inteligentne teoria, praktyka, wyzwania. Wykład inauguracyjny seminarium, zatytułowany Linguistic Geometry for Intelligent Warfighting, który wygłosi Boris Stilman z University of Colorado, Denver, USA, odbędzie się 10 października 2017 o godzinie 16:30 w Gmachu Wydziału MiNI PW. Zobacz opis wykładu.

 

Tematyka seminarium obejmuje aspekty teoretyczne oraz praktyczne budowy i funkcjonowania systemów inteligentnych, ze szczególnym naciskiem na najnowsze osiągnięcia i aktualne wyzwania w tym obszarze. Prelegentami seminarium będą uznani naukowcy polscy oraz zagraniczni prowadzący badania w aktualnych, dynamicznie rozwijających się i budzących szerokie zainteresowanie obszarach sztucznej inteligencji (SI) / oraz inteligencji obliczeniowej (IO).

 

Dzień wcześniej, 9 października o godzinie 13:00. w IBS PAN w wykonaniu tego samego prowadzącego odbędzie się tutorial towarzyszący wykładowi, poświęcony tematyce Investigating the Primary Language: A Path to Discoveries. Zobacz opis tutoriala.

 

Ogólnie o seminarium

 

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: 2017, zaproszenia, sztuczna inteligencja