// Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego
gazeta

Bieżące informacje o działaniach, inicjatywach i spotkaniach organizowanych przez Oddział Mazowiecki PTI oraz ogłoszenia i informacje dla członków Oddziału.

// Aktualności

XIX Targi Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków przeszły do historii

07.03.2017

Odsłon: 702

Tak jak zapowiadaliśmy, na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w dniach 27-28 lutego 2017 r., odbyły się XIX Targi Pracy i Praktyk, podczas których prestiżowe firmy z branży elektronicznej, telekomunikacyjnej i informatycznej, a także sektora bankowo-ubezpieczeniowego oraz instytucje badawcze zaprezentowały studentom swoje oferty.

 

W targach wzięło udział ponad 60 wystawców i ok. 2000 odwiedzających. Targom sekundowało 10 patronów medialnych: stowarzyszenia zawodowe oraz media z zakresu IT, elektroniki oraz prezentujące różne aspekty życia studentów. Było także 8 partnerów wspierających targi głównie z obszaru HR i poszukiwania pracy. Patronem honorowym targów było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół WEiTI PW. Drugi patron honorowy targów - czyli Biuro Karier Politechniki Warszawskiej w drugim dniu targów udzielało konsultacji w zakresie pisania życiorysów i strategii poszukiwania pracy oraz rozmów z potencjalnymi pracodawcami.

 

Dodatkowo gośćmi targów byli przedstawiciele ZUS, którzy promowali swoje usługi dla studentów (mimo, że emerytura dla nich jest dość odległą perspektywą), absolwentów i pracowników wydziału. Wszyscy zainteresowani mogli też skorzystać z porad jak założyć własny biznes w ramach wsparcia ze strony Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

 

Kolejne targi planowane są na 16–18 października 2017 r. (dm)

Kategorie: Konferencje i seminaria Tagi: zatrudnienie, 2017, sprawozdania